![](https://www.sporfm.gr/wp-content/uploads/2022/01/3378587.jpg)
Ο Γιόβιτς προσγειώθηκε στην Αθήνα για χάρη του Παναθηναϊκού, και στις πρώτες του δηλώσεις ανέφερε πως νιώθει έτοιμος να βοηθήσει την ομάδα στο δεύτερο μισό της σεζόν.
«Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που είμαι εδώ. Να ευχηθώ σε όλα τα μέλη του κλαμπ καλή χρονιά, όπως επίσης και στους φιλάθλους. Περιμένω στο δεύτερο μισός της σεζόν να είμαι ανταγωνιστικός, τόσο στους υπόλοιπους αγώνες της EuroLeague, όσο και τους αγώνες του Κυπέλλου και του ελληνικού πρωταθλήματος.
Ακολουθώ τους στόχους που έθεσε η ομάδα στην αρχή της σεζόν. Για μένα στόχος μου είναι να είμαι στο παρκέ και να παίζω. Αυτή τη στιγμή νιώθω 100% έτοιμος για να βοηθήσω την ομάδα.
Γνωρίζω σχεδόν τα πάντα για το κλαμπ και τους φιλάθλους και όπως είπα πριν από δύο εβδομάδες είμαι εδώ για να βοηθήσω την ομάδα, να εξελίξω το παιχνίδι της και να παίξουμε καλύτερα στο δεύτερο μισό της σεζόν», τόνισε ο Σέρβος πόιντ γκαρντ.
![Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6](https://www.sporfm.gr/wp-content/themes/main/images/logos/logo-nav.png)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 19 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic