Η Άιντραχτ έμεινε στο 1-1 και… έπεσε 5η!

Η Μάιντς προηγήθηκε με τον Ονισίβο, η Άιντραχτ ισοφάρισε στο 85’ με τον Χρούστιτς

Ισοπαλία με… δύο χαμένους αποδείχτηκε τελικά το 1-1 ανάμεσα στην Άιντραχτ και την Μάιντς, στην Φρανκφούρτη, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής στην Bundesliga.

Κι αυτό γιατί οι μεν φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν μόλις στο 11ο λεπτό, όταν ο Κορ έβγαλε μπαλιά 20 μέτρων για τον Ονισίβο κι εκεινος πέτυχε το 0-1, επιστρέφοντας στα γκολ μετά από τέσσερις αγωνιστικές.Δεν μπόρεσαν όμως να διατηρήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα, με το οποίο και θα εξασφάλιζαν και μαθηματικά την παραμονή τους στην «μεγάλη» κατηγορία μέχρι τέλους…

Από την άλλη πλευρά, οι «αετοί» απώλεσαν δύο σημαντικούς βαθμούς στην προσπάθεια που κάνουν να βγουν στο Champions League της επόμενης χρονιάς.

Αφού το εντυπωσιακό τέρμα -και πρώτο του για φέτος- που σημείωσε ο Χρούστιτς τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90 διατήρησε μεν το εντός έδρας αήττητο τους, αλλά δεν ήταν αρκετό για να τους διατηρήσει και στην προνομιούχο τέταρτη θέση όπου φιγουράρει πλέον η Μπορούσια Ντόρτμουντ!