Η Μαρσέιγ επικράτησε 2-1 της Μετς

Ο Μίλικ με τρομερό ψαλιδάκι χάρισε το τρίποντο

Βύθισε την Μετς και εδραιώνεται στην τριάδα η Μαρσέιγ! Η ομάδα του Xόρχε Σαμπάολι πέρασε από την έδρα της Μετς με 2-1 χάρη σε τρομερό γκολ του Αρκάντιους Μίλικ με ψαλιδάκι και εδραιώνεται στην τριάδα και στην δεύτερη θέση.

Το ματς είχε εξαιρετικό ρυθμό από το ξεκίνημά του, με την Μαρσέιγ να ανοίγει το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Σεντρίκ Μπακαμπού, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο τέρμα του με τη φανέλα των «μασσαλών» και έστειλε την ομάδα του με προβάδισμα στο ημίχρονο. Παρόλα αυτά, με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Μαϊγκά στο 52ο λεπτό από ασίστ του Φαλί Καντέ έφερε το σκορ στα ίσα, με την Μετς να κρατάει με νύχια και δόντια την ισοπαλία αλλά να λυγίζει λίγο πριν το τέλος.

Ήταν το 82ο λεπτό όταν ο Κολάσινατς έκανε το γέμισμα και ο Μίλικ με φοβερό ψαλιδάκι εκτέλεσε τον Καϊγάρ για να χαρίσει το τρίποντο στην Μαρσέιγ (1-2).