![](https://www.sporfm.gr/wp-content/uploads/2024/05/MINESSOTA-1.jpg)
Οι απίθανοι Τίμπεργουλβς σε μια μοναδική «παράσταση» στη Μινεσότα, ισοπέδωσαν τους αγνώριστους Νάγκετς με το επιβλητικό 115-70 και έστειλαν την υπόθεση «πρόκριση στους τελικούς της Δύσης» σε έβδομο ματς!
Τρομερή εμφάνιση από τους «λύκους» που έφτασαν τη διαφορά μέχρι και το +50 (114-64), με την ομάδα των Νάγκετς να είναι η «σκιά» του εαυτού της.
Φυσικά μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Τίμπεργουλβς ήταν ο φοβερός, Άντονι Έντουαρντς των 27 πόντων, με τον ΜακΝτάνιελς να πετυχαίνει 21, τον Κόνλι 13, την στιγμή που οι Γκομπέρ, Τάουνς, Ριντ είχαν σύνολο 38 ριμπάουντ, την στιγμή που οι Νάγκετς μάζεψαν συνολικά 43!
Για τους Νάγκετς που καλούνται πλέον να μαζέψουν τα κομμάτια τους, ο Γιόκιτς σταμάτησε στους 22 πόντους, ο Γκόρντον πρόσθεσε 12, ενώ ο Μάρεϊ ήταν απελπιστικά άστοχος με 4/18 και πέτυχε 10 πόντους.
Τίμπεργουλβς: ΜακΝτάνιελς 21 (3/5 τρίποντα), Γκομπέρ 8 (14 ριμπάουντ), Τάουνς 10 (13 ριμπάουντ), Κόνλι 13 (3/6 τρίποντα), Έντουαρντς 27 (4/9 τρίποντα), Μινό, Άντερσον 4, Γκάρζα 8 (1), Ριντ 10 (11 ριμπάουντ), Μόρις 3 (1), ΜακΛάφιν 2, Αλεξάντερ-Γουόκερ 9 (3/5 τρίποντα), Μουρ
Νάγκετς: Γκόρντον 12 (2 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Πόρτερ 8 (1/6 τρίποντα), Γιόκιτς 22 (9 ριμπάουντ), Μάρεϊ 10 (4/18 σουτ, 2/7 τρίποντα), Κάλντουελ-Πόουπ 9 (2/6 τρίποντα), Νάτζι 2, Τάισον, Γουάτσον 1, Χόλιντεϊ, Τζόρνταν, Τζάκσον (0/6 σουτ), Πίκετ 2, Μπράουν 2, Στρότερ 2
![Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6](https://www.sporfm.gr/wp-content/themes/main/images/logos/logo-nav.png)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 19 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic