ΔΙΕΘΝΗ

Η Ρεν επικράτησε 4-2 της Μονπελιέ

Σκαρφάλωσε στην πρώτη τετράδα της Ligue1 με 43 βαθμούς

Σπουδαία εκτός έδρας επικράτηση από τη Ρεν που νίκησε 4-2 μέσα στο «Μοσόν» τη Μονπελιέ και ΡΕ, αφήνοντας την αντίπαλο της στους 37. Αυτή ήταν η 4η εκτός έδρας επιτυχία για την ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό στο πρωτάθλημα.

Η Ρεν αιφνιδίασε τους γηπεδούχους με τον Τεριέ στο 8ο λεπτό, για να έρθει στο 15ο λεπτό ο Μπουριγκό να κάνει το 2-0 για την φιλοξενούμενη στο 15ο λεπτό. Εκεί που η ομάδα της Βρετάνης έδειχνε πως έχει βάλει γερές βάσεις για τη νίκη, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με γκολ των Ογιονγκό στο 19ο λεπτό και Βαχί στο 41ο έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Η Ρεν πήρε εκ νέου το προβάδισμα από την άσπρη βούλα στο 52ο λεπτό με τον Λαμπόρντ για να έρθει ο Μάχερ στο 84ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 4-2 για την φιλοξενούμενη.