Ισόπαλο το τοπικό ντέρμπι στη Χερσόνησο

Χερσόνησος και ΠΑΝΟΜ έμειναν στο 1-1 στο μεταξύ τους τοπικό ντέρμπι.

Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε η μοναδική αναμέτρηση του σημερινού προγράμματος στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ, με την Χερσόνησο να μένει στο 1-1 με τον ΠΑΝΟΜ!

Σε μια αναμέτρηση χωρίς τις πολλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, Χερσόνησος και ΠΑΝΟΜ μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας μετά το μεταξύ τους 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαμε σκορ με τις δύο ομάδες να επικεντρώνονται στην άμυνα καταφέρνοντας να κρατήσουν τον αντίπαλο μακριά από την εστία, με αποτέλεσμα οι τερματοφύλακες να μην έχουν ιδιαίτερη δουλειά.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός δεν άλλαξε με τον ΠΑΝΟΜ ωστόσο να καταφέρνει να πάρει προβάδισμα στην πρώτη του καλή στιγμή στο δεύτερο 45λεπτο με τον Συσκάκη να κάνει φοβερό σουτ εκτός περιοχής νικώντας τον Μαραγκάκη για το 0-1 των «κιτρινόμαυρων».

Στη συνέχεια η Χερσόνησος έβγαλε αντίδραση καταφέρνοντας να ισοφαρίσει γρήγορα σε 1-1 με το διαγώνιο σουτ του Φρόκου να καταλήγει στα δίχτυα του ΠΑΝΟΜ.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν πιο κινητικές χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, ωστόσο το 1-1 δεν άλλαξε με τους ΠΑΝΟΜ και Μινωική να μοιράζονται τους βαθμούς της ισοπαλίας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Χερσόνησος: Μαραγκάκης Γ., Χαλκιαδάκης Γ., Κριτσωτάκης, Τουρνάκης, Μουντράκης, Γκούρο Λ., Φρόκου, Πέγκι(55΄Μαστοράκης), Αργυρός, Γκούρο Μ., Θεοδωράκης(90΄Μαραγκάκης Α.).

ΠΑΝΟΜ Κανετάκης, Κατσούλης, Μαυρίδης, Νικόλι, Μπορμπουδάκης(65΄Κούτουλας), Σταυριανός, Καπετανάκης, Καουκάκης, Παπαδάκης(46΄Περογαμβράκης), Τζιράκης, Συσκάκης.