ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό γνώρισε ο ΟΦΙ

Ο ΟΦΙ πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα με 0-1 από τον Λεβαδειακό.

Δεν τα κατάφερε ο αξιόμαχος ΟΦΙ απέναντι στον πρωτοπόρο Λεβαδειακό γνωρίζοντας την ήττα με 0-1 στο «Βουζουνεράκειο». Ένα αποτελέσματα που διατήρησε στην κορυφή της βαθμολογίας την ομάδα της Βοιωτίας.

Παρά το καλό ξεκίνημα στον αγώνα για τον ΟΦΙ, με τον Νεκούλ μάλιστα να χάνει σημαντική στιγμή για να ανοίξει το σκορ μόλις στο 3΄, ο Λεβαδειακός κατάφερε να βρει δίχτυα στην πρώτη του τελική προσπάθεια στον αγώνα με τον Μυτίδη να χρίζεται σκόρερ μετά από ωραία συνεργασία των φιλοξενούμενων στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στο 29’ οι γηπεδούχοι είχαν νέα σημαντική ευκαιρία με τον Τορίμπιο να μη βρίσκει στόχο από κοντά, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Λεμονής επιχείρησε τη σέντρα-σουτ με τη μπάλα να φεύγει εκτός εστίας.

Μετά την ανάπαυλα ο ΟΦΙ συνέχισε να είναι πιο κινητικός, με την ομάδα του Βεργέτη να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης έχοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Αντερέγκεν στο 60΄ και στο 68΄, ενώ στο 80΄ ο Νεκούλ δοκίμασε το πόδι του, με τον Μάρκοβιτς να απομακρύνει σε κόρνερ.

Παρά την τιτάνια προσπάθεια τον γηπεδούχων,  ο Λεβαδειακός κατάφερε να αντέξει μέχρι το τέλος και να πάρει το πολυπόθητο για εκείνον «τρίποντο».

ΟΦΙ: Καραγκιόζης, Τορίμπιο, Κάρδαρης, Μεσσιδόρο, Νεκούλ, Ντι Λορέντζο, Μπενίτεζ (53΄Μπλανκ Καζάου), Λεμονής, Βουό (65΄Μούλερ), Ντέλτερ (87΄Ντέντλερ), Αντερέγκεν

Λεβαδειακός: Μάρκοβιτς, Μπαχανακ, Μεχία, Ρουά Μουτίνιο (65΄Βράκας), Νίκας (46΄Νίλι), Τσάπρας, Τζημόπουλος, Χάμοντ (90+1′ Λινάρδος), Μυτίδης (76΄Μπαρμπόσα), Παναγιώτου, Πολέττο