Συνδεθείτε μαζί μας

ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα Ηρόδοτου στη Καλαμάτα ,νίκη του ΟΦΙ στο Αιγάλεω

«Διπλά» για Παναχαϊκή και Κηφισιά επί των Χανίων και Ηλιούπολης

Ξεκίνημα με το δεξί για ΑΕΛ. Οι «βυσσινί» επικράτησαν 3-0 στο τοπικό ντέρμπι με τον Ηρακλή Λάρισας, αρχίζοντας με τρίποντο τις υποχρεώσεις τους στον Α’ όμιλο της Super League 2. Η ομάδα του Παναγιώτη Γκουτσίδη καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, με τον Όγκμποε να πετυχαίνει δύο γκολ (15′ και 19′) και τον Παπαγεωργίου να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 23′.

Για τον ίδιο όμιλο, ο Διαγόρας πήρε καθαρή νίκη (0-1) στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου με το τέρμα του Μουμπάρακ, όπως και ο Μακεδονικός (2-0) υποδεχόμενος τη Νίκη Βόλου -στην ιστορική επιστροφή του στις επαγγελματικές κατηγορίες- χάρη στις δύο εκτελέσεις πέναλτι του Τσουκάνη. Να σημειωθεί ότι η ομάδα της Μαγνησίας αγωνιζόταν από το 65′ με παίκτη λιγότερο λόγω δεύτερης κίτρινης στον Γαβριηλίδη.

Την ίδια ώρα, για τον Β’ όμιλο η Κηφισιά πήρε το «διπλό» (0-2) επί της νεοφώτιστης Ηλιούπολης, η οποία στο 69′ έμεινε με δέκα (δεύτερη κίτρινη στον Τριανταφυλλάκο). Η ομάδα των Βορείων Προαστίων φόρτσαρε στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, σκοράροντας δις με τους Νοικοκυράκη (67′) και Πέιο (84′).

Μεγάλο «διπλό» και για την Παναχαϊκή, η οποία επικράτησε 2-1 στην έδρα των Χανίων. Οι Πατρινοί σκόραραν στο τελείωμα του πρώτου μέρους (42′ Κέρη) και στις αρχές του δεύτερου (51′ Μυτίδης), με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 56′ με τον Ζιούλη.

Σπουδαία νίκη (0-2) και για τον ΟΦ Ιεράπετρας, ο οποίος αποχώρησε θριαμβευτής από την έδρα του Αιγάλεω χάρη στους Αντερέγκεν (5′) και Μούλερ (32′).

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:

Α’ όμιλος

Παρασκευή 4 Νοεμβρίου

Βέροια-ΠΑΟΚ Β’ 1-1

Σάββατο 5 Νοεμβρίου

Πανσερραϊκός-Θεσπρωτός 1-1

Κυριακή 6 Νοεμβρίου (15:00)

Απόλλων Πόντου-Διαγόρας 0

ΑΕΛ-Ηρακλής Λάρισας 3-0

Μακεδονικός-Νίκη Βόλου 2-0

Π.Ο.Τ. Ηρακλής-Αλμωπός Αριδαίας 1-1

Δευτέρα 7 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός Β-Απόλλων Λάρισας (15:15)

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

Η επόμενη (2η) αγωνιστική:

Διαγόρας-Αναγέννηση Καρδίτσας
Ηρακλής Λάρισας-Απόλλων Πόντου
ΠΑΟΚ Β-ΑΕΛ
Νίκη Βόλου-Βέροια
Απόλλων Λάρισας-Μακεδονικός
Θεσπρωτός-Παναθηναϊκός Β
Αλμωπός Αριδαίας-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Π.Ο.Τ. Ηρακλής

Β’ όμιλος

Σάββατο 5 Νοεμβρίου

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ Β 1-0

ΑΟ Επισκοπή-Ολυμπιακός Β 1-1

Κυριακή 6 Νοεμβρίου (15:00)

Αιγάλεω-ΟΦ Ιεράπετρας 0-2

Ηλιούπολη-Κηφισιά 0-2

Καλαμάτα-Ηρόδοτος 2-0

Χανιά-Παναχαϊκή 1-2

Τρίτη 8 Νοεμβρίου

ΠΑΟ ΡΟΥΦ-Προοδευτική (15:00)

Ρεπό: Athens Kallithea FC

Η επόμενη (2η) αγωνιστική:

Προοδευτική-Athens Kallithea FC
ΟΦ Ιεράπετρας-ΠΑΟ ΡΟΥΦ
Κηφισιά-Αιγάλεω
ΑΕΚ Β-Ηλιούπολη
Ηρόδοτος-Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός Β-Καλαμάτα
Παναχαϊκή-ΑΟ Επισκοπή

Ρεπό: Χανιά


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ