Σε άδειες εξέδρες θα πραγματοποιηθεί οριστικά το Final Four της Ευρωλίγκας. Παρά τις προσπάθειες που έγιναν για να υπάρξει έστω περιορισμένος αριθμός θεατών, κρίθηκε ασφαλέστερο (λόγω των συνθηκών που εξακολουθούν να υπάρχουν με την πανδημία) να γίνει το τουρνουά κεκλεισμένων των θυρών.
Όπως σημειώνεται εξάλλου στη σχετική ανακοίνωση, η διασφάλιση της υγείας παραμένει προτεραιότητα και κατά συνέπεια δικαίωμα εισόδου στη «Lanxess Arena» της Κολωνίας θα έχουν μόνο τα μέλη των ομάδων και επιλεγμένους δημοσιογράφους.
Παρόλα αυτά, ξεκαθαρίστηκε από την Ευρωλίγκα ότι θα παρέχει διευκολύνσεις για την όσο το δυνατόν πληρέστερη κάλυψη του Final Four από τα ΜΜΕ, ενώ προανήγγειλε και διαδραστικές δραστηριότητες στις οποίες θα μπορούν να συμμετάσχουν οι φίλαθλοι.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 20 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic