![](https://www.sporfm.gr/wp-content/uploads/2021/04/pagkritio.jpg)
Στο Παγκρήτιο Στάδιο για προετοιμασία βρίσκονται κλιμάκια της Εθνικής Ομάδας Στίβου. Πρόκειται για τους αθλητές και προπονητές που επέλεξαν και φέτος το Ηράκλειο για να κάνουν προπονήσεις, τηρώντας όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα.
Συγκεκριμένα, τη δεδομένη στιγμή προπονούνται στο Παγκρήτιο οι αθλητές της προπονήτριας Ιωάννας Σιώμου και έπονται οι αθλητές του προπονητή Κώστα Ηλία.
Ο Δήμος Ηρακλείου, δια της Αντιδημαρχίας Αθλητισμού και της Ανάπτυξης Αθλητισμού Ηρακλείου, παρά το γεγονός ότι λόγω πανδημίας δεν είναι εφικτή η έλευση συλλόγων και αθλητών από το εξωτερικό για προετοιμασία, συνεχίζει να προσφέρει υπηρεσίες υψηλού επιπέδου και να στηρίζει το πρόγραμμα αθλητικού προπονητικού τουρισμού, με την πεποίθηση ότι σύντομα οι συνθήκες θα επιτρέψουν εκ νέου στις διεθνείς αποστολές να έρθουν στο Ηράκλειο.
![Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6](https://www.sporfm.gr/wp-content/themes/main/images/logos/logo-nav.png)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 19 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic