KYΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Με… ήρωα τον Κόλλια η πρόκριση στα πέναλτι για το Γιούχτα!

Με τον Γιώργο Κόλλια να αποκρούει δύο πέναλτι, ο Γιούχτας κατάφερε να περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Τρομερό παιχνίδι για τη 2η φάση του Κυπέλλου με τον Γιούχτα να παίρνει πανάξια πρόκριση για την επόμενη φάση με 4-2 στη διαδικασία των πέναλτι (1-1 η κανονική διάρκεια και η παράταση) απέναντι στον Αήττητο Σπατών.

Η ομάδα των Αρχανών προηγήθηκε στο 5ο λεπτό με τον Δωματά, ο Αήττητος κατάφερε να βρει το δρόμο προς την ισοφάριση και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Ο Γιούχτας ήταν καλύτερος, είχε ευκαιρίες (είχε και δοκάρι), αλλά η ιστορία της αναμέτρησης γράφτηκε στη… ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι. Εκεί την παράσταση έκλεψε ο Γιώργος Κόλλιας που με δύο αποκρούσεις έγινε ο ήρωας της αναμέτρησης.

Με σκορ 4-2 ο Γιούχτας συνεχίζει την πορεία του στο Κύπελλο Ελλάδας παίρνοντας ακόμα μία πανάξια πρόκριση!

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Γελαδάρης, Τζανής(108′ Λογοθέτης), Ραπτάκης, Κοντογιάννης(51′ Ψαρράς), Δωματάς, Φραγκουλάκης, Μέμμος(77′ Σφυρογιαννάκης), Πλουσής

Αήττητος Σπάτων: Διάσσινος, Στυλιανόπουλος(77′ Χοτζάι), Ασλάνι, Μιχαηλίδης, Νομικός, Παναγόπουλος, Μακροστέργιος(55′ Πράπας), Γκρόσιος(65′ Ιωαννίδης), Κατσέρης, Παπανικολάου, Πρέντι(77′ Λαμπρίδης Δ.)