MUNDIAL

Mε το ένα πόδι στο Κατάρ η ασταμάτητη Δανία!

Η Δανία νίκησε 0-4 τη Μολδαβία και πλέον χρειάζεται μία νίκη για το Κατάρ.

Απίστευτη Δανία επικράτησε 4-0 της Μολδαβίας και θέλει πλέον μία νίκη στα 3 τελευταία ματς για να εξασφαλίσει την πρώτη θέση και τη συμμετοχή της στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ το 2022.

Η ομάδα του Κάσπερ Χιούλμαν καθάρισε από νωρίς το ματς, με τον Όλσεν να ανοίγει το σκορ στο 23’, τον Κιάερ να ακολουθεί για το 2-0 στο 34’, τον Νόργκααρντ πέντε λεπτά αργότερα να γράφει το 3-0 και τον Μέλε στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης να διαμορφώνει το τελικό 4-0. Η Μολδαβία ήταν ανήμπορη να αντιδράσει και έτσι έφυγε ηττημένη, μένοντας τελευταία στη βαθμολογία.

Από την άλλη, η Αυστρία με 2-0 νίκησε τα Νησιά Φερόε και συνεχίζει να ελπίζει ότι θα… κλέψει τη 2η θέση, ούσα στο -4 από τη Σκωτία.

Ο Λάιμερ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 26’ με τον Ζάμπιτσερ στο 48’ να διαμορφώνει το τελικό 2-0.