Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Με Τσιτσιπά η 4η μέρα του Roland Garros

Daniil Medvedev, Williams και Sabalenka στο πρόγραμμα της ημέρας

Στον 3ο αγώνα του προγράμματος του Court Suzanne Lenglen τοποθετήθηκε ο Τσιτσιπάς, που θα αντιμετωπίσει για 1η φορά στην καριέρα του τον Martinez, Νο.103 στον κόσμο, όντας βεβαίως το αδιαφιλονίκητο φαβορί. Ο αγώνας θα αρχίσει περίπου στις 16:00 ώρα Ελλάδας.

Θα πρέπει φυσικά πρώτα να ολοκληρωθούν οι δυο πρώτοι αγώνες του προγράμματος. Ο πρώτος, θα είναι αυτός του Alexander Zverev με τον Roman Safiullin, που θα αρχίσει στις 12:00. Στη συνέχεια, η Carolina Garcia θα αναμετρηθεί με την Polona Hercog.

Στο Court Philippe Chatrier η δράση θα αρχίσει στη μια το μεσημέρι, με την αναμέτρηση της Marketa Vondrousova απέναντι στη Harmony Tan. Θα ακολουθήσει ο αγώνας του Karen Khachanov με τον Kei Nishikori, ενώ αργότερα η Serena Williams θα παίξει με τη Mihaela Buzarnescu και στις 22:00 το βράδυ, ο Daniil Medvedev θα αντιμετωπίσει τον Tommy Paul.

Οι αγώνες του Roland Garros μεταδίδονται από την ΕΡΤ (ERTFLIX) και το Eurosport (Eurosport Player)

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (02/06):

Court Philippe Chatrier (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Harmony Tan v. Marketa Vondrousova [20]
2) Karen Khachanov [23] v. Kei Nishikori

(όχι πριν τις 17:00)
3) Serena Williams [7] v. Mihaela Buzarnescu

(όχι πριν τις 22:00)
4) Tommy Paul v. Daniil Medvedev [2]

Court Suzanne Lenglen (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Alexander Zverev [6] v. Roman Safiullin
2) Polona Hercog v. Caroline Garcia
3) Stefanos Tsitsipas [5] v. Pedro Martinez ΕΡΤ 3
4) Aliaksandra Sasnovich v. Aryna Sabalenka [3]

Court Simonne Mathieu (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Daria Kasatkina v. Belinda Bencic [10]
2) Henri Laaksonen v. Roberto Bautista Agut [11]
3) Victoria Azarenka [15] v. Clara Tauson

(όχι πριν τις 18:00)
4) Enzo Couacaud v. Pablo Carreno Busta [12]

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Katerina Siniakova v. Veronika Kudermetova [29]
2) Fabio Fognini [27] v. Marton Fucsovics
3) Mackenzie McDonald v. Cristian Garin [22]
4) Elena Rybakina [21] v. Nao Hibino

Court 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Tamara Zidansek v. Madison Brengle
2) Casper Ruud [15] v. Kamil Majchrzak
3) Filip Krajinovic v. John Isner [31]
4) Anastasia Pavlyuchenkova [31] v. Ajla Tomljanovic

Court 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 12:00)
1) Laslo Djere v. Miomir Kecmanovic
2) Paula Badosa v. Danka Kovinic
3) Leylah Fernandez v. Madison Keys [23]

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας εδώ


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM