Μεγάλη εκτός έδρας νίκη 2-1 στις καθυστερήσεις για τη Μπρέντφορντ

Επιστροφή στις νίκες για την Τότεναμ

Έχει βαλθεί να τρελάνει τους πάντες η Μπρέντφορντ. Αγωνιζόμενη εκτός έδρας απέναντι στην Γουέστ Χαμ κατάφερε να πάρει άλλη μια νίκη 2-1 σκοράροντας το νικητήριο τέρμα της στις καθυστερήσεις με τον Γουίσο. Έτσι επέστρεψε στις νίκες μετά την ισοπαλία που είχε με την Λίβερπουλ στην προηγούμενη αγωνιστική και διατηρήθηκε σε απόσταση… βολής από τη ζώνη που δίνει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Οι «Μέλισσες» είχαν ανοίξει το σκορ στο 20ο λεπτό αλλά είχαν δει τα πράγματα να μην εξελίσσονται καλά στο τέλος καθώς είχαν δεχθεί την ισοφάριση στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στις νίκες επέστρεψε και η Τότεναμ μετά τις τρεις σερί ήττες που είχε. Οι «σπερς» επικράτησαν 2-1 της Άστον Βίλα με μεγάλη δόση τύχης καθώς το νικητήριο τους γκολ ήρθε από αυτογκόλ του Τάργκετ στο 71ο λεπτο.

Στο άλλο ματς η Λέστερ ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Κρίσταλ Πάλας. Προηγήθηκε με δύο γκολ στο πρώτο 45λεπτο αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα και δέχθηκε δύο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο.