Νιούκαστλ και Λιντς «κόλλησαν» στο 1-1 στο «St. James’ Park»

Χωρίς νίκη μετά και την πέμπτη αγωνιστική της Premier League

Νίκη αγνοείται για ακόμα μία αγωνιστική σε Νιούκαστλ και Λιντς, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 στο «St. James’ Park» και παρέμειναν πάρα πολύ χαμηλά στη βαθμολογία.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα ήταν εξαιρετικός και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ραφίνια, όταν στο 13’ εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Μπάμφορντ και άνοιξε το σκορ.

Ωστόσο, η απάντηση ήρθε πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον καλύτερο παίκτη της Νιούκαστλ, Σεντ-Μαξιμέν στο 44’ να ισοφαρίζει σε 1-1, αν και το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερο βάσει των ευκαιριών των δύο ομάδων.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε και κάπου εκεί επήλθε ο συμβιβασμός, με Νιούκαστλ και Λιντς να μένουν ικανοποιημένες με τον έναν βαθμό.