ΠΟΛΟ

O ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES επιβλήθηκε του Παναθηναϊκού με 15-8

Καταιγιστικός στο β’ ημίχρονο ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Παρουσιάζοντας εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES επιβλήθηκε του Παναθηναϊκού με 15-8 σε ματς που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο κολυμβητήριο Χανίων.

Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα σημείωσε έτσι την πρώτη της νίκη στο πλαίσιο της Β φάσης της Α1 και συνεχίζει αισιόδοξα την πορεία της.

Ο Παναθηναϊκός παρουσιάστηκε πολύ δυνατός στο πρώτο ημίχρονο, καταφέρνοντας να έχει το προβάδισμα με 4-2, ωστόσο στα άλλα δύο 8λεπτα ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ήταν πραγματικά καταιγιστικός. Είναι χαρακτηριστικό άλλωστε πως η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε με 6-1 και η τέταρτη με 7-3!

Πρώτος σκόρερ του αγώνα και για τον Ναυτικό Ομιλο αναδείχτηκε ο Νικόδημος Αγιωργούσης, που σημείωσε τέσσερα γκολ ενώ συνολικά σκόραραν για τους γηπεδούχους οκτώ παίκτες.

Τα 8λεπτα: 2-2, 0-2, 6-1, 7-3

Διαιτητές: Κουρτίδης – Κυράνης

ΝΟ Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Βολτυράκης, Νικολαΐδης, Πολύζος, Αγιωργούσης 4, Μπατάκης 1, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 2, Σπάχιτς 1, Αποστολάκης 2, Μπέτο 2, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Κανδανολέων 2, Παπάς

Παναθηναϊκός (Μιχάλης Λαζαρίδης): Γαβαλάς Θ., Παπαδημητρίου, Ξενάκης 1, Κουρλιάφτης 1, Καρακάσης 1, Σιαμάς 1, Πανταζόπουλος 1, Ρομπόπουλος 2, Χατζηστεφάνου, Βέκκος 1, Παπαβασιλείου, Εγνατιάδης, Δευτεραίος