NBA

Οι Μπακς έχασαν 102-93 από τους Σπερς στην έδρα τους

Αισθητές οι απουσίες για τους Μπακς

Την τρίτη ήττα τους σε έξι ματς πρωταθλήματος και δεύτερη σερί εντός έδρας γνώρισαν οι Μπακς. Οι Σπερς πέρασαν με 102-93 από το Fiserv Forum του Μιλγουόκι, με τον Ντεζούντε Μάρεϊ να πετυχαίνει τους 16 από τους 23 πόντους του στην τελευταία περίοδο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο παρότι αντιμετώπισε πρόβλημα με τα φάουλ έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι του. Είχε 28 πόντους με 6/11 βολές, 11/15 δίποντα και 0/3 τρίποντα, καθώς επίσης 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, αλλά και 7 λάθη. Ο Κρις Μίντλετον έμεινε στους 19 πόντους, ενώ απουσίαζαν και πάλι οι τραυματίες Χόλιντεϊ, Λόπεζ και Πόρτις.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο ξεκίνησε στην πεντάδα και σε 18 λεπτά δεν σκόραρε (0/2 δίποντα, 0/1 τρίποντο), αλλά είχε 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη. Ο Γιώργος Καλαϊτζάκης μπήκε στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης.

Δωδεκάλεπτα: 24-27, 47-45, 67-69, 93-102