NBA

Οι Σανς κέρδισαν στην παράταση τους Νάγκετς 117-107

Με πρωταγωνιστή τον Κέβιν Ντουράντ των 35 πόντων

Ο Κέβιν Ντουράντ ξεχώρισε στη νίκη (117-107) των Σανς επί των Νάγκετς, πετυχαίνοντας 35 πόντους (εκ των οποίων οι 8 στην παράταση). Οι φιλοξενούμενοι είχαν μόλις 12 πόντους στην 4η περίοδο, αλλά στον έξτρα χρόνο, ο Ντουράντ και ο Μπράντλεϊ Μπιλ, ο οποίος είχε 5 από τους 16 πόντους τους στην έξτρα περίοδο.

Ο Γκρέισον Άλεν είχε 8 τρίποντα και σκόραρε 28 πόντους, βοηθώντας τα μέγιστα στη μεγάλη νίκη του Φοίνιξ που βρίσκονται στην 6η θέση και είναι κοντά στη συμμετοχή τους στο play-in tournament. Ο Ντουράντ με το πρώτο του τρίποντο και η αστοχία του Γιόκιτς στο τελευταίο δευτερόλεπτο, οδήγησαν το ματς στην παράταση.

Ο Μάρεϊ τελείωσε το παιχνίδι με 28 πόντους και ο Σέρβος σέντερ είχε 25 πόντους, 16 ριμπάουντ και 5 ασίστ, που απώλεσαν το νικηφόρο σερί τους μετά από έξι αγώνες. Ο Άλεν, εντωμεταξύ, είχε 8 σερί τρίποντα.