ΟΦΗ

Πανηγύρισε δεύτερη σερί νίκη η Κ19 του ΟΦΗ!

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Κ19 του ΟΦΗ, επιβλήθηκε 2-1 της Λαμίας στο «ΒΑΚ».

Η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με 2-1 της Λαμίας στο «Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο», παίρνοντας τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος έχοντας την πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης με τον Αποστολάκη στο 12΄ να μη μπορεί να νικήσει τον Τρόπουλο, ενώ στο 28΄ οι γηπεδούχοι είχαν νέα σημαντική στιγμή με τον Σωμαράκη να αστοχεί σε κενή εστία. Πέντε λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρος ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Θεοδοσουλάκη να κάνει το 1-0 με ωραίο πλασέ.

Στην επανάληψη ήταν ο Σωμαράκης στο 52΄ που βγήκε σε θέση τε-α-τετ αλλά αστόχησε. Ο ΟΦΗ διπλασίασε τα τέρματά του στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Λέλεκα να χρίζεται σκόρερ μετά την εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη. Το μόνο που κατάφερε η Λαμία ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Τρούμπουλο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αξίζει να αναφερθεί πως ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Βασιλάκη, ο οποίος δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Κ19 ΟΦΗ(Μ. Πατεμτζής): Σακαλίδης, Χνάρης, Κορνιλάκης (Γιακουμάκης 74΄), Σημαιάκης, Βασιλάκης, Χαλκιαδάκης, Χνάρης, Λέλεκας, Σωμαράκης (Αμανάκης 68΄), Αποστολάκης, Λαμάι (Θεοδοσουλάκης 25΄ λ.τ.).