Πέρασε και από την έδρα της Μπορντό η Λιλ

Βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές, ισοφάρισε δύο φορές και εν τέλει βγήκε νικήτρια η Λιλ.

Σε μια αναμέτρηση που ήταν στον… αέρα λόγω κρουσμάτων Κορωνοϊού, Μπορντό και Λιλ συναντήθηκαν, προσέφεραν γκολ και πλούσιο θέαμα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17′ με τον Ελίς, με τον Αντρέ να ισοφαρίζει στο 33ο λεπτό για τη Λιλ. Ο Ελίς έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τη Μπορντό, με τη συμπλήρωση του 45λεπτου, και το 2-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 77ο λεπτό, ο Μπουράκ Γιλμάζ ισοφάρισε εκ νέου για τους «Λιλουά», ευστοχώντας από το σημείο του πέναλτι, ενώ στο 84′, ο Ζοναθάν Νταβίντ, έβαλε για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους.

Το 2-3 έμεινε μέχρι τέλους, με την ομάδα του Γκουρβενέκ να παίρνει τους τρεις βαθμούς και να απέχει άλλους τρεις από την πέμπτη Μονπελιέ, και το εισιτήριο για το Κόνφερενς Λιγκ.