ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πήρε τη φιλική ρεβάνς επί του Εργοτέλη ο ΟΦΙ!

Ρεβάνς για την ήττα στο πρώτο φιλικό με αντίπαλο τον Εργοτέλη πήρε ο ΟΦΙ επικρατώντας 2-1 της ηρακλειώτικης ομάδας σε φιλικό που διεξήχθη στην Ιεράπετρα.

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη έδειξε αρκετή όρεξη στο φιλικό με τους “κιτρινόμαυρους” βγάζοντας αρκετά δείγματα από αυτά που δουλεύουν στην προπόνηση κάτι που άφησε αρκετά ικανοποιημένο τον έμπειρο τεχνικό.

Από την άλλη ο Νίκος Μπαδήμας δοκίμασε για ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι αρκετούς ποδοσφαιριστές, βγάζοντας ακόμα περισσότερα συμπεράσματα για τη συνέχεια.

Το γκολ για τους “ασπρόμαυρους” πέτυχε ο Χιμένεθ που έκανε το 1-0, ενώ για τον Εργοτέλη είχε ισοφαρίσει με πέναλτι ο Κωστανάσιος στο 79ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα οι “ασπρόμαυροι” πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Τορίμπιο στο 81ο λεπτό.

Να σημειωθεί πως ο Εργοτέλης έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τον Αζίζι να νικιέται από τον τερματοφύλακα του ΟΦΙ.

Οι ενδεκάδες:

ΟΦΙ: Μανουσάκης, Κοντοές, Ντελορέντζι, Χιντζίδης, Ντιλορέντζο, Κόλν, Μεσσιδόρο, Λεμονής, Μπενίτεθ, Τοριμίνο Χιμένεθ.

Εργοτέλης: Τσέλιος, Μήτσο, Σαρρής, Ποζατζίδης, Ντουμάνης, Σερβιλάκης, Πεϊος, Βουτσάς, Κόατενγκ, Κωστανάσιος, Μπουτσάκης.