KYΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Πρόκριση με ανατροπή για τον ΑΟΑΝ στις Αρχάνες!

Ο ΑΟΑΝ πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου επικρατώντας 1-2 του Γιούχτα.

Σε ένα σπουδαίο παιχνίδι με ανατροπή, δύο αποβολές και παράταση, ο ΑΟΑΝ ήταν εκείνος που πανηγύρισε εντέλει την πρόκριση στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας επικρατώντας 1-2 του Γιούχτα στις Αρχάνες.

Τα γκολ στην κανονική διάρκεια του αγώνα σημείωσαν ο Λογοθέτης με κεφαλιά στο 39΄ από πλευράς Γιούχτα, ενώ για τον ΑΟΑΝ ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο ο Τζιλάι στο 83΄. Στην παράταση το «χρυσό» γκολ πρόκρισης σημείωσε ο Φουκαράκης με κοντινή προβολή.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες καθώς, πρώτος ο ΑΟΑΝ, έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 104΄ όταν ο διαιτητής έδειξε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο, ενώ δώδεκα λεπτά αργότερα ήταν ο Δωματάς που αποβλήθηκε από πλευράς Γιούχτα λόγω έντονων διαμαρτυριών προς τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Γιούχτας(Α. Κασσωτάκης): Κόλλιας, Κασσωτάκης, Γελαδάρης, Λογοθέτης, Ραπτάκης, Ψαρράς (58′ Νύκταρης), Δωματάς, Φραγκουλάκης, Κατσικοκέρης, Μέμμος, Πλουσής

ΑΟΑΝ(Ν. Σουργιάς): Μπένκο, Δολαψάκης, Τσανάι, Πιθαρούλης, Πλουσής, Ανυφαντάκης (30′ Μαρκάκης, (120′ Κατσαρός), Μαυρής (60′ Πάγια), Φουκαράκης, Παπαδόπουλος Μ., Νοκάι (70′ Τζιλάι), Μηνάς