Συνδεθείτε μαζί μας

ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League 2: Σπουδαίες νίκες για Ηρόδοτο, Χανιά και Επισκοπή

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα για τη 21η αγωνιστική στο Νότιο Όμιλο της Super League 2

Ο Ηρόδοτος ήταν ο μεγάλος νικητής του κρητικού ντέρμπι με τον ΟΦΙ επικρατώντας 2-1 της ομάδας από την Ιεράπετρα, νίκη η οποία κρινόταν απαραίτητη για την παραμονή της ομάδας στη Super League 2!

Σημαντική νίκη πανηγύρισε και η Επισκοπή, η οποία επιβλήθηκε με 1-0 του Διαγόρα δίνοντας συνέχεια στην πολύ καλή πορεία των τελευταίων αγώνων.

Στα άλλα ματς χωρίς κρητικό ενδιαφέρον, ο Λεβαδειακός «ξεμπούκωσε» απέναντι στην ουραγό Ζάκυνθο επικρατώντας με 4-0, ενώ η Κηφισιά με γκολ του Τεττέι στο 85ο λεπτό πήρε τη νίκη με 2-1 επί του Αστέρα Βλαχιώτη. Σημαντική ήταν και η νίκη της Καλαμάτας επί του Καραϊσκάκη με 2-0, η οποία ανέβασε μόνη στη 2η θέση του πρωταθλήματος μετά και τη «λευκή» ισοπαλία στην αναμέτρηση της Καλλιθέας με το Αιγάλεω.

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας ο Λεβαδειακός έκανε το καθήκον του κόντρα στη Ζάκυνθο με 4-0, ενώ η Κηφισιά επικράτησε με 2-1 του Αστέρα Βλαχιώτη! Μεγάλη νίκη και για την Καλαμάτα που πήρε τη νίκη επί του Αστέρα Βλαχιώτη με 2-0, ενώ ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το παιχνίδι του Αιγάλεω με την Καλλιθέα.

 

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Ηρόδοτος – ΟΦΙ 2-1
(38΄Ποζατζίδης, 46΄Αποστολίδης / 76΄ΝτιΛορέντζο)

Ρόδος – Χανιά 0-1
(62΄Καρλίτο)

Επισκοπή – Διαγόρας 1-0
(13΄Γκονζάλβες)

Λεβαδειακός – Ζάκυνθος 4-0
(24΄Μυτίδης, 33΄54΄Πολέτο, 51΄Τζημόπουλος)

Αιγάλεω – Καλλιθέα 0-0

Καλαμάτα – Καραϊσκάκης 2-0
(56΄Λουκίνας, 72΄Μπακαγιόκο)

Κηφισιά – Αστέρας Βλαχιώτη 2-1
(5΄Καραγκούνης, 85΄Τεττέι / 59΄Αναστασόπουλος)

 

Δείτε τη βαθμολογία:

  1. Λεβαδειακός 41
  2. Καλαμάτα 38
  3. Καλλιθέα 36
  4. Αιγάλεω 35
  5. Χανιά 34
  6. ΑΕΚ Β’ 33
  7. Κηφισιά 30
  8. Επισκοπή 28
  9. Εργοτέλης 28
  10. Παναθηναϊκός Β’ 24
  11. ΟΦΙ 23
  12. Ρόδος 20
  13. Διαγόρας 19
  14. Ηρόδοτος 17
  15. Καραϊσκάκης 17
  16. Αστέρας Βλαχιώτη 14
  17. Ζάκυνθος 10

Το πρόγραμμα της επόμενης (22ης) αγωνιστικής:

Καραϊσκάκης – Παναθηναϊκός Β’
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕΚ Β’
Διαγόρας – Κηφισιά
Εργοτέλης – Καλαμάτα
Ζάκυνθος – Ρόδος
Καλλιθέα – Ηρόδοτος
ΟΦΙ – Λεβαδειακός
Χανιά – Επισκοπή

Ρεπό: Αιγάλεω


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ