ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League 2: Σπουδαίες νίκες πανηγύρισαν Ηρόδοτος και Επισκοπή

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα σε εξ αναβολείς αναμετρήσεις για τη Super League 2.

Πρόγραμμα που θυμίζει… Κυριακή σήμερα στον Νότιο Όμιλο της Super League 2 με τον Ηρόδοτο να παίρνει σπουδαία νίκη σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική απέναντι στην ΑΕΚ Β’. Νίκες και για τις υπόλοιπες κρητικές ομάδες με τα Χανιά να επικρατούν εντός έδρας του Αστέρα Βλαχιώτη και την Επισκοπή να φεύγει με το «διπλό» από την έδρα της Καλλιθέας.

Πιο συγκεκριμένα, στη Νέα Αλικαρνασσό ο Ηρόδοτος υπό τις οδηγίες του Ηλία Φυντάνη κατάφερε με γκολ του Ποζατζίδη στο 78ο λεπτό να επιβληθεί με 1-0 της ΑΕΚ Β’ και να προσπεράσει στη βαθμολογία τον Αστέρα Βλαχιώτη μετά το δικό του αρνητικό αποτέλεσμα στα Χανιά.

Στην Καλλιθέα, η Επισκοπή επιβλήθηκε με 0-2 της ομώνυμης ομάδας δίνοντας συνέχεια στο θετικό σερί των τελευταίων αγωνιστικών. Σταθόπουλος στο 48΄ και Πέτρου στο 54΄ βρήκαν δίχτυα για τους φιλοξενούμενους δίνοντας μια σημαντική νίκη στην Επισκοπή ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Σπουδαία νίκη πανηγύρισαν και τα Χανιά επικρατώντας εντός έδρας με 3-1 του Αστέρα Βλαχιώτη. Παρά το γρήγορο προβάδισμα των φιλοξενούμενων μόλις στο 2΄ με τον Άντο, τα Χανιά έβγαλαν αντίδραση και έφεραν το ματς στα ίσια με τον Τσαμούρη δέκα λεπτά αργότερα. Τη σκυτάλη στη συνέχεια πήρε ο Μπαΐροβιτς που με δύο δικά του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τους γηπεδούχους! Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις της ημέρας με νίκες συνέχισαν Καλαμάτα και Αιγάλεω επί των Ρόδου και Παναθηναϊκού Β’ αντίστοιχα, ενώ Λεβαδειακός και Κηφισιά έμειναν ισόπαλοι 1-1.