Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής

Καταιγιστικός Πόρος απέναντι στην Αναγέννηση, «καθάρισε» στο τέλος τον ΠΟΑ ο Αλμυρός.

Σπουδαία νίκη για τον καταιγιστικό Πόρο με την οποία ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας, ενώ σημαντικά «τρίποντα» πήραν Αλμυρός και Γιούχτας στις αναμετρήσεις της 12ης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Ο Πόρος δε δυσκολεύτηκε καθόλου απέναντι στην Αναγέννηση Ιεράπετρας την οποία «φιλοδώρησε» με επτά γκολ στο τελικό 7-0! Νίκη η οποία τον ανέβασε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 23 βαθμούς, όσους έφτασε και ο ΑΟΑΝ μετά τη δική του αγχωτική νίκη με 1-0 επί του Πανιωνίου με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Την ίδια ώρα, ο Αλμυρός πήρε σπουδαία νίκη στο τέλος με 2-0 επί του ΠΟΑ, με τους Κοιλιάρα και Φραγκουλάκη να βρίσκουν δίχτυα στο 87ο  και 93ο λεπτό της αναμέτρησης αντίστοιχα.

Νικηφόρο ήταν το πέρασα του Γιούχτα από τη Νεάπολη επικρατώντας με 1-2 της ομώνυμης ομάδας. Με αυτήν τη νίκη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 18 βαθμούς ισοβαθμώντας με τον Αλμυρό. Στο άλλο ματς της ημέρας ο ΠΑΟ Ρουφ πέρασε και από την έδρα του Άρη Σούδας με 1-2 έχοντας βάλει ήδη τις βάσεις για την κατάκτηση του τίτλου μετά και την απώλεια βαθμών του Πανιωνίου.