ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Πανηγύρισε σπουδαία νίκη ο Γιούχτας, πρώτη ήττα για τον Πόρο στο πρωτάθλημα.

Σπουδαίο «διπλό» πανηγύρισε ο Γιούχτας επικρατώντας με 0-1 του ΑΟΑΝ στον Άγιο Νικόλαο για την 7η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Στα άλλα αποτελέσματα της ημέρας, ισόπαλοι 1-1 έμειναν Αλμυρός και Άρης Σούδας στην έδρα του δεύτερου, ο Πανιώνιος επέστρεψε στις επικρατώντας με 0-2 του Πόρου, ενώ ο ΠΟΑ γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 0-1 από την Νεάπολη.

Στον Άγιο Νικόλαο, ο Γιούχτας πανηγύρισε σπουδαία νίκη επί του ισχυρού ΑΟΑΝ φεύγοντας με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές του μετά και το τελικό 0-1! Το γκολ της μεγάλης νίκης για τους φιλοξενούμενους σημείωσε ο Δωματάς στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Πόρος γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 0-2 από τον Πανιώνιο. Τα γκολ για τον «ιστορικό» σημείωσαν ο Λιούμης μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα και ο Μουντρίχας οκτώ λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου.

Στο Λασίθι, ο ΠΟΑ ηττήθηκε με 1-0 από την Νεάπολη που πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπέρντιος στο 38΄, δίνοντας με αυτόν τον τρόπο την πρώτη, σπουδαία νίκη στην ομάδα του.

Τέλος, ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν στη Σούδα, Άρης και Αλμυρός σε ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι με δύο γκολ και δύο κόκκινες κάρτες. Το σκορ είχε ανοίξει μόλις στο 3΄ ο Κουράκης για την ομάδα του Αλμυρού, ενώ για τους γηπεδούχους ισοφάρισε στο 74΄ ο Τσίτας. Ο αγώνας Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΠΑΟ Ρουφ, θα διεξαχθεί την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου.