Συνδεθείτε μαζί μας

ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (20/3) και η βαθμολογία στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Πρεμιέρα με το δεξί για Άγιο Δημήτριο και Φαιστό στα Play offs, σπουδαία νίκη για την ΑΕ Κρητών.

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με την εκτός έδρας νίκη του Κεραυνού επί του Δωριέα ολοκληρώθηκε σήμερα η 20η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ!

Πιο συγκεκριμένα, ο Κεραυνός επικράτησε στο τέλος με 1-3 του Δωριέα και επανήλθε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε μόλις στο 4΄ ο Ξημεράκης με το 0-1 να είναι σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 64΄, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σαϊτάκης μείωσε σε 1-2. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Γωνιανάκης με τη συμπλήρωση του 90λέπτου στο ματς.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs/outs

Πρεμιέρα με το δεξί για Φαιστό και Άγιο Δημήτριο στην πρώτη αγωνιστική των Play offs στον δεύτερο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ!

Πιο συγκεκριμένα, η Φαιστός εντυπωσίασε παίρνοντας τη νίκη με 1-3 στην έδρα της Αγίας Βαρβάρας με τους Πολυχρονάκη, Παπαδάκη και Λυδάκη να υπογράφουν το θετικό ξεκίνημα της Φαιστού στα Play offs.

Την ίδια ώρα «διπλό» πανηγύρισε και ο Άγιος Δημήτριος στην έδρα της Τυλίσου επικρατώντας με 0-2, νίκη η οποία ήταν αναγκαία για τους φιλοξενούμενους στην προσπάθειά τους να πιέσουν τον Ρούβα (είχε ρεπό σήμερα) στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στη μοναδική αναμέτρηση σήμερα για τα Play outs του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, ΑΟΚ και ΟΦΑΜ ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στην έδρα του πρώτου.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα η 16η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ, με τις Γαρίπα και ΑΕ Κρητών να πανηγυρίζουν σημαντικές νίκες!

Πιο συγκεκριμένα, σπουδαία νίκη από βαθμολογικής άποψης πανηγύρισε η Γαρίπα επικρατώντας εντός έδρας με 2-0 του Τηγανίτη, ενώ στο τελευταίο χρονικά ματς της ημέρας, η ΑΕ Κρητών έφυγε με το «διπλό» από την έδρα του Κοροίβου χάρη στα γκολ των Γεωργιουδάκη και Τσουβαλά που διαμόρφωσαν το τελικό 1-2!

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Γκολ και θέαμα απόλαυσαν όσοι βρέθηκαν σήμερα στις πρωινές αναμετρήσεις του δευτέρου ομίλου της Β ΕΠΣΗ με το Άλογο Μαλεβιζίου και τις Δαφνές να πανηγυρίζουν σπουδαίες νίκες!

Πιο συγκεκριμένα, σε ένα ματς με συνολικά 10 τέρματα το Άλογο Μαλεβιζίου πήρε την εκτός έδρας νίκη στο μεγάλο ντέρμπι με την Ροδιά επικρατώντας με 6-4. Με αυτό το αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα, ενώ την ίδια ώρα οι Δαφνές επικράτησαν δύσκολα με 2-1 του Μαραθώνα παραμένοντας στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος.

Η Θέρισσος ήταν ασταμάτητη στην έδρα των Νέων Μοιρών τους οποίους και φιλοδώρησε με 10 γκολ, στο τελικό 1-10, ενώ τα Κανάρια επιβλήθηκαν με 3-2 του Κόρακα. Στο τελευταίο χρονικά ματς της ημέρας ο Ραύκος έφυγε με το «διπλό» από την έδρα της Γόρτυνας επικρατώντας με 1-2, την οποία και… έπιασε στον βαθμολογικό πίνακα.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Δωριέας – Κεραυνός 1-3
(65΄Σαϊτάκης / 4΄64΄Ξημεράκης, 90΄Γωνιανάκης)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs/outs

Αγία Βαρβάρα – Φαιστός 1-3
[20΄Αποδουλιανάκης / 10΄Πολυχρονάκης, 30΄(πεν) Παπαδάκης, 40΄Λυδάκης]

Τύλισος – Άγιος Δημήτριος 0-2
[80΄85΄(πεν) Σακλαμάκης]

ΑΟΚ – ΟΦΑΜ 2-2

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Γαρίπα – Τηγανίτης 2-0
(21΄Ντραγκίτσι, 90΄Βασιλάκης)

Κόροιβος – ΑΕ Κρητών 1-2
(50΄ / 46΄Γεωργιουδάκης, 70΄Τσουβαλάς)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Κανάρια – Κόρακας 3-2
[1΄25΄Κατσούρι, 49΄Πανδερμαράκης / 52΄(πεν) Τσακιράκης, 76΄Ρογδάκης]

Νέοι Μοιρών – Θέρισσος 1-10
(78΄Σκαπέρδας / 10΄27΄30΄47΄53΄60΄Γεωργιάδης, 15΄70΄87΄Ζγκούρι, 18΄Κοκκίνης)

Ροδιά – Άλογο Μαλεβιζίου 4-6
[10΄27΄66΄Λεμονάκης, 45΄Δεληγιαννίδης / 39΄Σημαιάκης, 41΄(πεν) Πατεράκης, 58΄Νικηφόρος, 60΄Σημαιάκης, 73΄Γιαννακάκης, 90΄Γκιαουράκης]

Δαφνές – Μαραθώνας 2-1
(35΄Πατεράκης Κ., 40΄Καρτσώνης / 54΄Σερλιδάκης)

Γόρτυς – Ραύκος 1-2
(10΄Ξαγοράκης / 55΄75΄)

 

Δείτε τις βαθμολογίες:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ποσειδώνας 52
  2. Κεραυνός 43
  3. Μοχός 41
  4. Λίντο 32
  5. Νέοι Εργοτέλη 29
  6. Δωριέας 21
  7. Γιούχτας 2010 19
  8. Πήγασος 19
  9. Γούβες 19
  10. Νέοι Ηροδότου 10
  11. Κουνάβοι 1

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs/outs

  1. Ρούβας 41
  2. Άγιος Δημήτριος 36
  3. Τύλισος 33
  4. Φαιστός 32
  5. Αγία Βαρβάρα 29

 

  1. Αετός Ανωγείων 28
  2.  Παλιανή 23
  3. Ασήμι 21
  4. ΑΟΚ 18
  5. ΟΦΑΜ 4

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ομόνοια Καλλιθέας 42
  2. Δίας 35
  3. Κόροιβος 32
  4. ΠΟΗ 31
  5. ΑΕ Κρητών 30
  6. Δόξα Ηρακλείου 24
  7. Ερμής Ατσαλένιου 21
  8. Μαρτινέγκο 18
  9. Τηγανίτης 15
  10. Γαρίπα 11
  11. Ελπίδες Καρτερού 5
  12. Ηρακλής Νιπιδιτού 5
  13. Νέοι Μινωικής 4

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

  1. Νέοι Αλμυρού 35
  2. Ζαρός 33
  3. Δαφνές 30
  4. Άλογο Μαλεβιζίου 29
  5. Κανάρια 27
  6. Ροδιά 26
  7. Κόρακας 25
  8. Μαραθώνας 22
  9. Γόρτυς 16
  10. Ραύκος 16
  11. Θέρισσος 12
  12. Νέοι Μοιρών 0

 

Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής στους ομίλους της Α2 &  Β ΕΠΣΗ:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Μοχός – Κεραυνός
Ποσειδώνας – Κουνάβοι
Κεραυνός – Νέοι Εργοτέλη
Πήγασος – Λίντο
Γιούχτας 2010 – Δωριέας

Ρεπό: Νέοι Ηροδότου

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs

Άγιος Δημήτριος – Αγία Βαρβάρα
Ρούβας – Τύλισος

Ρεπό: Ρούβας

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

Ασήμι – ΑΟΚ
Παλιανή – Αετός Ανωγείων

Ρεπό: ΟΦΑΜ

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ερμής Ατσαλένιου – Τηγανίτης
Μαρτινέγκο – Κόροιβος
Νέοι Μινωικής – Δόξα Ηρακλείου
Ηρακλής Νιπιδιτού – Γαρίπα
Ομόνοια Καλλιθέας – Δίας
ΠΟΗ – Ελπίδες

Ρεπό: ΑΕ Κρητών

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Άλογο Μαλεβιζίου – Γόρτυς
Μαραθώνας – Νέοι Αλμυρού
Θέρισσος – Ροδιά
Νέοι Μοιρών – Δαφνές
Κόρακας – Ραύκος
Ζαρός – Κανάρια


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ