Τα αποτελέσματα της Κυριακής (23/01) και η βαθμολογία στους ομίλους της Β ΕΠΣΗ!

Επιβλητικός Δίας κόντρα στη Γαρίπα, σημαντικές νίκες για Ζαρό, Δαφνές και Ροδιά.

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Δύο ήταν οι αναμετρήσεις που εν τέλει διεξήχθησαν στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ μετά και την αναβολή όλων των αναμετρήσεων με ώρα έναρξης στις 15:00 και έπειτα.

Πιο συγκεκριμένα, ο Δίας δε δυσκολεύτηκε να περάσει το εμπόδιο της Γαρίπας επικρατώντας εντός έδρας με 5-0! Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Κεγιαδάκης που πέτυχε χατ-τρικ, ενώ στον πίνακα των σκόρερ βρέθηκε και ο Τσιριντάνης μετά τα δύο γκολ που σημείωσε.

Στην άλλη πρωινή αναμέτρηση που διεξήχθη, η ΑΕ Κρητών πήρε δύσκολη εκτός έδρας νίκη με 0-1 κόντρα στο Μαρτινέγκο. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος που καθόρισε και την τύχη του αγώνα ήταν ο Μπιτάδος βρίσκοντας δίχτυα στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Όπως στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ, έτσι και στον δεύτερο, μόνο οι πρωινές αναμετρήσεις διεξήχθησαν με τους Ζαρό, Δαφνές και Ροδιά να παίρνουν σημαντικές νίκες.

Στις Μοίρες, ο Ζαρός επικράτησε εύκολα με 1-4 των Νέων Μοιρών. Ο Ξεκαρδάκης στο 7΄ άνοιξε το σκορ για τον Ζαρό, ενώ στη συνέχεια ο Σηφάκης με δύο δικά του τέρματα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3. Στο 64ο λεπτό ήταν ο Ξεκαρδάκης που έκανε το 0-4, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 1-4 στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στις Δαφνές, η τοπική ομάδα πανηγύρισε σημαντική εντός έδρας νίκη επί του Ραύκου με 3-0 με τον Πατεράκη να σημειώνει δύο γκολ στο 37΄ και στο 62΄ αντίστοιχα, ενώ ο Καρτσώνης ήταν αυτός που στο 75΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Στη Ροδιά, η τοπική ομάδα δυσκολεύτηκε απέναντι στα Κανάρια αλλά το γρήγορο γκολ του Κούβακα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μόλις στο 3΄ αποδείχθηκε καθοριστικό, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 1-0!