Συνδεθείτε μαζί μας

ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (3/4) και η βαθμολογία στους ομίλους της Α2 & Β ΕΠΣΗ!

Διεύρυναν τη διαφορά από τον δεύτερο Ζαρό οι Νέοι Αλμυρού, ανατρεπτικές ΑΕ Κρητών και Τηγανίτης.

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs/outs

Σπουδαία νίκη επί της Τυλίσου πανηγύρισε η Φαιστός στην τρίτη αγωνιστική των Play offs στον δεύτερο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ! Υπενθυμίζουμε πως η αναμέτρηση Άγιος Δημήτριος Ρούβας έχει προγραμματιστεί για τις 19:00.

Πιο συγκεκριμένα, η Φαιστός ήταν ανώτερη της Τυλίσου στη μοναδική αναμέτρηση του μεσημεριού επικρατώντας εντός έδρας με 2-0. Ήταν στο 49΄ ο Ντισπυράκης που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ με την ολοκλήρωση του 90λέπτου ο Πολυχρονάκης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Όσον αφορά τα Play outs στη μοναδική αναμέτρηση σήμερα ο Αετός Ανωγείων με μεγάλο πρωταγωνιστή το Βατσινά δε δυσκολεύτηκε απέναντι στον ΟΦΑΜ του οποίου και επιβλήθηκε με το ευρύ 1-5!

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Καταιγιστικός Δίας κόντρα στον ΠΟΗ και σπουδαίες νίκες με ανατροπή για Τηγανίτη και ΑΕ Κρητών για την 17η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Β ΕΠΣΗ!

Πιο συγκεκριμένα, ο Δίας ήταν καταιγιστικός στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον ΠΟΗ τον οποίο και φιλοδώρησε με οκτώ γκολ στο εντυπωσιακό 8-0 για τους γηπεδούχους. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης για τον Δία ήταν ο Τσιριντάνης που σημείωσε χατ-τρικ.

Την ίδια ώρα, ο Τηγανίτης πανηγύρισε σπουδαία ανατροπή με 4-1 στην εντός έδρας αναμέτρηση επί του Ηρακλή Νιπιδιτού σε ένα ματς που τα γκολ μπήκαν όλα στο δεύτερο μέρος.

Ανατροπή πανηγύρισε και η ΑΕ Κρητών στην έδρα της Γαρίπα με τον Κοκοσάλη να είναι ο μοναδικός σκόρερ των φιλοξενούμενων σημειώνοντας χατ-τρικ στο τελικό 1-3!

Στην άλλη αναμέτρηση της ημέρας η πρωτοπόρος Ομόνοια Καλλιθέας επέστρεψε στις νίκες με εμφατικό τρόπο συντρίβοντας με 4-0 τον Ερμή Ατσαλένιου και τους Παπαδογιωγργάκη, Πουλακάκη και Καραδάκη να βρίσκουν δίχτυα.

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Οι Νέοι Αλμυρού δε δυσκολεύτηκαν απέναντι στους Νέους Μοιρών επικρατώντας με το ευρύ 8-0, «τρίποντο» που αυξάνει τη βαθμολογική διαφορά από τον δεύτερο Ζαρό που ηττήθηκε με 1-2 από τον Κόρακα.

Η Ροδιά ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι επί των Δαφνών επικρατώντας με 3-0, ενώ εμφατική νίκη πήραν τα Κανάρια που συνέτριψαν με 8-2 τον Μαραθώνα. Την ίδια ώρα η Γόρτυς επικράτησε 2-1 της Θερίσσου και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs

Φαιστός – Τύλισος 2-0
(49΄Ντισπυράκης, 90΄Πολυχρονάκης)

Άγιος Δημήτριος – Ρούβας (19:00)

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

ΟΦΑΜ – Αετός Ανωγείων 1-5
(15΄Στρατήγης / 6΄20΄33΄Βατσινάς, 57΄Κεφαλογιάννης, 70΄Βιτώρος)

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Ομόνοια Καλλιθέας – Ερμής Ατσαλένιου 4-0
(30΄αυτογκόλ, 46΄Παπαδογιωργάκης, 64΄Πουλακάκης, 80΄Καραδάκης)

Τηγανίτης – Ηρακλής Νιπιδιτού 4-1
[52΄(πεν) Καλούδης, 54΄Στεφανάκης, 57΄Καβρός, 69΄Σπινθουράκης Σ. / 47΄Μποίνι]

Γαρίπα – ΑΕ Κρητών 1-3
[40΄Φώτης / 52΄57΄(πεν) 89΄Κοκοσάλης]

Δίας – ΠΟΗ 8-0
(4΄8΄Κεγιαδάκης, 12΄17΄50΄Τσιριντάνης, 25΄Φιράνι, 27΄54΄Αποστολάκης)

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Κανάρια – Μαραθώνας 8-2
[7΄Βασιλάκης Μ., 10΄45΄55΄Πασπαράκης, 22΄Σπανάκης, 64΄Κτιστάκης, 70΄Κατσαβούνης, 82΄Αντελαχουί / 40΄(πεν) Ρουμπάκης, 52΄Σερλιδάκης]

Γόρτυς – Θέρισσος 2-1
[20΄(πεν) 60΄(πεν) Κυριακάκης]

Νέοι Αλμυρού – Νέοι Μοιρών 8-0
(3΄70΄Νοδαράκης, 10΄Κολιαρουδάκης, 35΄80΄Ρούκος, 65΄Κοκολογιαννάκης Γ., 75΄86΄Κανάκης)

Ροδιά – Δανφές 3-0
(60΄Οικονόμου, 70΄Λεμονάκης, 80΄Μαραυγάκης)

Ζαρός – Κόρακας 1-2
(21΄Ξεκαρδάκης / 47΄Σμαραγδάκης, 90+3′ Τσακιράκης)

Δείτε τις βαθμολογίες:

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs/outs

Η βαθμολογία των Play offs θα αναρτηθεί μετά το τέλος της αναμέτρησης Άγιος Δημήτριος-Ρούβας.

  1. Αετός Ανωγείων 31
  2. Παλιανή 29
  3. Ασήμι 24
  4. ΑΟΚ 18
  5. ΟΦΑΜ 4

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

  1. Ομόνοια Καλλιθέας 45
  2. Δίας 41
  3. Κόροιβος 35
  4. ΠΟΗ 34
  5. ΑΕ Κρητών 33
  6. Δόξα Ηρακλείου 30
  7. Ερμής Ατσαλένιου 24
  8. Μαρτινέγκο 18
  9. Τηγανίτης 18
  10. Γαρίπα 12
  11. Ηρακλής Νιπιδιτού 9
  12. Νέοι Μινωικής 7
  13. Ελπίδες Καρτερού 5

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

  1. Νέοι Αλμυρού 41
  2. Ζαρός 36
  3. Άλογο Μαλεβιζίου 35
  4. Δαφνές 33
  5. Ροδιά 32
  6. Κόρακας 31
  7. Κανάρια 30
  8. Μαραθώνας 22
  9. Γόρτυς 19
  10. Ραύκος 16
  11. Θέρισσος 12
  12. Νέοι Μοιρών 0

Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play offs

Ρούβας – Φαιστός
Τύλισος – Αγία Βαρβάρα

Ρεπό: Άγιος Δημήτριος

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος – Play outs

Παλιανή – ΟΦΑΜ
Αετός Ανωγείων – ΑΟΚ

Ρεπό: Ασήμι

Β ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος

Σάββατο 8 Απριλίου

Νέοι Μινωικής – Δίας
ΑΕ Κρητών – Τηγανίτης
ΠΟΗ – Ομόνοια Καλλιθέας

Κυριακή 9 Απριλίου

Κόροιβος – Ελπίδες
Μαρτινέγκο – Γαρίπα
Ερμής Ατσαλένιου – Ηρακλής Νιπιδιτού

Ρεπό: Δόξα Ηρακλείου

Β ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος

Κυριακή 10 Απριλίου

Μαραθώνας – Ζαρός
Νέοι Μοιρών – Κανάρια
Δαφνές – Γόρτυς
Ροδιά – Νέοι Αλμυρού
Κόρακας – Άλογο Μαλεβιζίου
Θέρισσος – Ραύκος


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΚΡΗΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ