ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (31/10) και η βαθμολογία στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Εντυπωσιακός Αλμυρός κόντρα στον ΠΑΟ Ρουφ, ισόπαλο έληξε το ηρακλειώτικο ντέρμπι.

Σημαντικές αναμετρήσεις περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα για την δεύτερη αγωνιστική του 7ου ομίλου στη Γ’ Εθνική.

Δίχως νικητή έληξε το ηρακλειώτικο ντέρμπι με τους Πόρο και Γιούχτα να μένουν ισόπαλοι 1-1 και να μοιράζονται τους βαθμούς. Πλέον ο Πόρος μετράει δύο ισοπαλίες στις πρώτες δύο αγωνιστικές, ενώ από την άλλη ο Γιούχτας πήρε σήμερα τον πρώτο του βαθμό μετά και την εντός έδρας ήττα από τον Πανιώνιο στην πρεμιέρα. Στο μεταξύ τους ματς, ο Γιούχτας ήταν εκείνος που κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 59΄ με τον Δωματά αλλά ο πόρος ισοφάρισε μόλις έξι λεπτά αργότερα με τον Αζίζι να κάνει το 1-1.

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο εντυπωσιακός Αλμυρός που επιβλήθηκε με 4-1 του ΠΑΟ Ρουφ στο Γάζι. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι του αντιπάλου τους στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δίκαια πήραν το πρώτο τους τρίποντο. Παρά την καλή εικόνα του Αλμυρού, ο ΠΑΟ Ρουφ ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Νιτσάκη. Ο Αλμυρός όμως δεν πτοήθηκε και πέρασε στην αντεπίθεση φτάνοντας σε μια ευρεία νίκη με τα γκολ των Ντιατά (35΄, 75΄), Γιαλούση (55΄ πεν) και Αντωνίου (55΄) να διαμορφώνουν το τελικό 4-1

Ασταμάτητος μοιάζει να είναι ο ΑΟΑΝ καθώς μετά τη νίκη του στην πρεμιέρα επί του Αλμυρού και την πρόκριση μεσοβδόμαδα στους «16» του κυπέλλου Ελλάδας, ξεκίνησε με το… δεξί και στην έδρα του. Πιο συγκεκριμένα, στον πρώτο του εντός έδρας αγώνα στο πρωτάθλημα, ο ΑΟΑΝ κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 επί του ΠΟΑ για τη δεύτερη αγωνιστική στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Πρωταγωνιστικής της αναμέτρησης ο Μηνάς που με δύο δικά του γκολ στο 29΄ και στο 33΄ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Στη Νεάπολη η αναμέτρηση της ομώνυμης ομάδας με τον Άρη Σούδας έληξε ισόπαλη δίχως τέρματα.