![](https://www.sporfm.gr/wp-content/uploads/2022/01/bokeas-dimarxos-malevizi.png)
Θετικός στον κορωνοϊό βρέθηκε ο δήμαρχος Μαλεβιζίου Μενέλαος Μποκέας, ο οποίος με ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook γνωστοποίησε το γεγονός.
Όπως αναφέρει ο ίδιος, το τελευταίο διάστημα υποβαλλόταν καθημερινά σε διαγνωστικά τεστ και σήμερα προέκυψαν δύο θετικά rapid tests. Στην ίδια ανάρτηση ο δήμαρχος Μαλεβιζίου δεν παρέλειψε να προτρέψει τον κόσμο να εμβολιαστεί τονίζοντας τη σημαντικότητα των εμβολίων που μας χάρισε η επιστήμη.
Αναλυτικά τα όσα έγραψε ο κ. Μποκέας:
«Κάθε μέρα σχεδόν, ειδικά το τελευταίο 20ήμερο ένα rapid ή ένα self test και ενίοτε pcr. Μέχρι χθες αρνητικά. Σήμερα, δυστυχώς, με δυο θετικά rapid tests περνάω και εγώ στην πλευρά των επιβεβαιωμένων κρουσμάτων. Νιώθω πραγματικά ευγνώμων για τα τρία εμβόλια που μου χάρισε η επιστήμη. Ελπίζω, όλοι μας, να βγούμε γρήγορα από αυτή την δίνη. Μόνο με σεβασμό στην επιστήμη, τήρηση των μέτρων, και μόνο όλοι μαζί!»
![Κρήτη ΣΠΟΡ FM 87,6](https://www.sporfm.gr/wp-content/themes/main/images/logos/logo-nav.png)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 20 ώρες πρινΑπόψε στις 20:30 η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων
Πολλές πρωτοτυπίες αλλά και αρκετά ερωτηματικά σχετικά με μερικές εκπλήξεις
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του διπλού γυναικών
Οι δυο Ελληνίδες τενίστριες θα αντιμετωπίσουν τις Αμερικανίδες Collins και Krawczyk
-
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μικτού διπλού
Οι αγώνες του μικτού διπλού θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα (29/07)
-
ΔΙΕΘΝΗ
/ 2 ημέρες πρινΟλυμπιακοί Αγώνες: Η κλήρωση του μονού ανδρών
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται στο ίδιο τέταρτο του ταμπλό με τον Novak Djokovic