Συνδεθείτε μαζί μας

MUNDIAL

Το πλήρες πρόγραμμα του Μουντιάλ

Οι αγωνιστικές των ομίλων και οι διασταυρώσεις των νοκ-άουτ

Διαμορφώθηκε πλέον ο χάρτης της διεξαγωγής του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Κατάρ.

Από την κλήρωση που έγινε το απόγευμα της Παρασκευής στη Ντόχα προέκυψαν οι όμιλοι της διοργάνωσης (από τους οποίους απουσιάζουν τα πολλά μεγάλα ματς).

Στη συνέχεια λοιπόν διαμορφώθηκε και το πρόγραμμα των αγωνιστικών σε κάθε έναν απ’ αυτούς, όπως και οι διασταυρώσεις των νοκ-άουτ μέχρι τον τελικό που θα γίνει στις 18 Δεκεμβρίου.

Δείτε αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Κατάρ
Εκουαδόρ
Σενεγάλη
Ολλανδία

1η αγωνιστική

21 Νοεμβρίου 2022

Κατάρ – Εκουαδόρ
Σενεγάλη – Ολλανδία

2η αγωνιστική

25 Νοεμβρίου 2022

Κατάρ – Σενεγάλη
Ολλανδία – Εκουαδόρ

3η αγωνιστική

29 Νοεμβρίου 2022

Ολλανδία – Κατάρ
Εκουαδόρ – Σενεγάλη

2ος Όμιλος

Αγγλία
Ιράν
Η.Π.Α.
Ουαλία – Σκωτία ή Ουκρανία

1η αγωνιστική

21 Νοεμβρίου 2022

Αγγλία – Ιράν
Η.Π.Α. – Ουαλία – Σκωτία ή Ουκρανία

2η αγωνιστική

25 Νοεμβρίου 2022

Αγγλία – Η.Π.Α
Ουαλία – Σκωτία ή Ουκρανία – Ιράν

3η αγωνιστική

29 Νοεμβρίου 2022

Ουαλία – Σκωτία ή Ουκρανία – Αγγλία
Ιράν – Η.Π.Α.

3ος Όμιλος

Αργεντινή
Σαουδική Αραβία
Μεξικό
Πολωνία

1η αγωνιστική

22 Νοεμβρίου 2022

Αργεντινή – Σαουδική Αραβία
Μεξικό – Πολωνία

2η αγωνιστική

26 Νοεμβρίου 2022

Αργεντινή – Μεξικό
Πολωνία – Σαουδική Αραβία

3η αγωνιστική

30 Νοεμβρίου 2022

Πολωνία – Αργεντινή
Σαουδική Αραβία – Μεξικό

4ος Όμιλος

Γαλλία
Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία – Περού
Δανία
Τυνησία

1η αγωνιστική

22 Νοεμβρίου 2022

Γαλλία – Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία – Περού
Δανία – Τυνησία

2η αγωνιστική

26 Νοεμβρίου 2022

Γαλλία – Δανία
Τυνησία – Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία – Περού

3η αγωνιστική

30 Νοεμβρίου 2022

Τυνησία – Γαλλία
Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία – Περού – Δανία

5ος Όμιλος

Ισπανία
Κόστα Ρίκα – Νέα Ζηλανδία
Γερμανία
Ιαπωνία

1η αγωνιστική

23 Νοεμβρίου 2022

Ισπανία – Κόστα Ρίκα – Νέα Ζηλανδία
Γερμανία – Ιαπωνία

2η αγωνιστική

27 Νοεμβρίου 2022

Ισπανία – Γερμανία
Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα – Νέα Ζηλανδία

3η αγωνιστική

1 Δεκεμβρίου 2022

Ιαπωνία – Ισπανία
Κόστα Ρίκα – Νέα Ζηλανδία – Γερμανία

6ος Όμιλος

Βέλγιο
Καναδάς
Μαρόκο
Κροατία

1η αγωνιστική

23 Νοεμβρίου 2022

Βέλγιο – Καναδάς
Μαρόκο – Κροατία

2η αγωνιστική

27 Νοεμβρίου 2022

Βέλγιο – Μαρόκο
Κροατία – Καναδάς

3η αγωνιστική

1 Δεκεμβρίου 2022

Κροατία – Βέλγιο
Καναδάς – Μαρόκο

7ος Όμιλος

Βραζιλία
Σερβία
Ελβετία
Καμερούν

1η αγωνιστική

24 Νοεμβρίου 2022

Βραζιλία – Σερβία
Ελβετία – Καμερούν

2η αγωνιστική

28 Νοεμβρίου 2022

Βραζιλία – Ελβετία
Καμερούν – Σερβία

3η αγωνιστική

2 Δεκεμβρίου 2022

Καμερούν – Βραζιλία
Σερβία – Ελβετία

8ος Όμιλος

Πορτογαλία
Γκάνα
Ουρουγουάη
Νότιος Κορέα

1η αγωνιστική

24 Νοεμβρίου 2022

Πορτογαλία – Γκάνα
Ουρουγουάη – Νότιος Κορέα

2η αγωνιστική

28 Νοεμβρίου 2022

Πορτογαλία – Ουρουγουάη
Νότιος Κορέα – Γκάνα

3η αγωνιστική

2 Δεκεμβρίου 2022

Νότιος Κορέα – Πορτογαλία
Γκάνα – Ουρουγουάη

* Από κάθε όμιλο προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες και τα σταυρώματα στα νοκ-άουτ προκύπτουν ως εξής

ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

1. Νικητής 1ου ομίλου – 2ος του 2ου ομίλου

2. Νικητής 3ου ομίλου – 2ος του 4ου ομίλου

3. Νικητής 5ου ομίλου – 2ος του 6ου ομίλου

4. Νικητής 7ου ομίλου – 2ος του 8ου ομίλου

5. Νικητής 2ου ομίλου – 2ος του 1ου ομίλου

6. Νικητής 4ου ομίλου – 2ος του 3ου ομίλου

7. Νικητής 6ου ομίλου – 2ος του 5ου ομίλου

8. Νικητής 8ου ομίλου – 2ος του 7ου ομίλου

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

9. Νικητής 1 – Νικητής 2

10. Νικητής 3 – Νικητής 4

11. Νικητής 5 – Νικητής 6

12. Νικητής 7 – Νικητής 8

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

13. Νικητής 9 – Νικητής 10

14. Νικητής 11 – Νικητής 12

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

17 Δεκεμβρίου 2022

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

18 Δεκεμβρίου 2022


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το MUNDIAL