Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Το πρόγραμμα στο Australian Open

Η Σάκκαρη θα κλείσει το πρόγραμμα της Margaret Court Arena

Οι δυο πρωταθλητές μας θα μπουν στη μάχη του 3ου γύρου του πρώτου Grand Slam της χρονιάς την Παρασκευής, παίζοντας -ως συνήθως- στα δυο μεγάλα στάδια του Melbourne Park.

Ο Τσιτσιπάς θα παίξει τα ξημερώματα στη Rod Laver Arena, γύρω στις 03:30 με 04:00 ώρα Ελλάδας, ενάντια στον Tallon Griekspoor. Θα είναι η πρώτη του συνάντηση με τον 26χρονο Ολλανδό, που έχει κάνει φανταστικό ξεκίνημα στη σεζόν και δεν έχει ηττηθεί ακόμα (6-0).

Η Σάκκαρη θα κλείσει το πρόγραμμα της Margaret Court Arena, γύρω στις 12:00 με 13:00 ώρα Ελλάδας, αντιμετωπίζοντας την Κινέζα Lin Zhu, σε μια αναμέτρηση που θα έχει τον πρώτο λόγο για την πρόκριση.

Από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις της ημέρας, ξεχωρίζει το ματς του Daniil Medvedev με τον Sebastian Korda, που θα κλείσει το πρόγραμμα της Rod Laver Arena. Ο Hubert Hurkacz θα αντιμετωπίσει τον Denis Shapovalov και ο Jannik Sinner τον Marton Fucsovics, ενώ στις γυναίκες θα παίξουν δυο από τα μεγάλα φαβορί, η Iga Swiatek και η Jessica Pegula.

Οι αγώνες του Australian Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport και το Eurosport Player

Το πρόγραμμα της Παρασκευής (20/01):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Barbora Krejcikova v. Anhelina Kalinina
2) Stefanos Tsitsipas [3] v. Tallon Griekspoor
3) Bernarda Pera v. Coco Gauff [7]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Madison Keys [10] v. Victoria Azarenka [24]
5) Sebastian Korda [29] v. Daniil Medvedev [7]

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Marton Fucsovics v. Jannik Sinner [15]
2) Jessica Pegula [3] v. Marta Kostyuk
3) Iga Swiatek [1] v. Carla Bucsa [Q]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Hubert Hurkacz [10] v. Denis Shapovalov [20]
5) Lin Zhu v. Maria Sakkari [6]

John Cain Arena
06:00 Francisco Cerundolo [28] v. Felix Auger-Aliassime [6]
10:00 Karen Khachanov [18] v. Frances Tiafoe [16]

Kia Arena
05:00 Elena Rybakina [22] v. Danielle Collins [13]
06:30 Cameron Norrie [11] v. Jiri Lehecka

1573 Arena
05:00 Kateryna Baindl v. Jelena Ostapenko [17]

Court 3
05:30 Mackenzie McDonald v. Yoshihito Nishioka [31]


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM