Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Το πρόγραμμα της Δευτέρας στο Australian open

Πρώτο παιχνίδι του τουρνουά της Μαρίας Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη θα ανοίξει το πρόγραμμα της πρώτης ημέρας στη Rod Laver Arena και θα αντιμετωπίσει στις 02:00 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας, την Tatjana Maria.

Θα ακολουθήσει η αναμέτρηση της Naomi Osaka με την Camila Osorio, ενώ στις 05:00 το πρωί, ο Rafael Nadal θα παίξει με τον Marcos Giron. Στις 10:00 το πρωί, η Ashleigh Barty θα αντιμετωπίσει τη Lesia Tsurenko, ενώ το πρόγραμμα θα κλείσει η αναμέτρηση του Salvatore Caruso με τον Miomir Kecmanovic, αφού τελικά ο Nole δεν δικαιώθηκε από τους Δικαστές του Ομοσπονδιακού Δικαστηρίου της Αυστραλίας, για την υπόθεση με τη βίζα του. Έτσι ο Ιταλός πήρε τη θέση του ωςlucky loser.

Στη Margaret Court Arena θα παίξουν οι Alexander Zverev, Matteo Berrettini, Elina Svitolina και Coco Gauff, ενώ θα γίνει και ο πολύ ενδιαφέρον αγώνας της Paula Badosa με την Ajla Tomljanovic, στο κλείσιμο της ημέρας.

Στον τελευταίο αγώνα του Court 3, όχι πριν τις 08:00 το πρωί ώρα Ελλάδας, θα αγωνιστεί ο Θανάσης Κοκκινάκης, ο οποίος θα παίξει με τον Yannick Hanfmann.

Τη Δευτέρα θα παίξουν ακόμα μεταξύ άλλων οι Gael Monfils, Hubert Hurkacz, Denis Shapovalov, Victoria Azarenka, Sofia Kenin, Barbora Krejcikova, Ons Jabeur και Carlos Alcaraz.

Οι αγώνες θα μεταδοθούν στις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player

Το πρόγραμμα της Δευτέρας (17/01):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Tatjana Maria v. Maria Sakkari [5]
2) Camila Osorio v. Naomi Osaka [13]

(όχι πριν τις 05:00)
3) Marcos Giron v. Rafael Nadal [6]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Ashleigh Barty [1] v. Lesia Tsurenko [Q]
5) Salvatore Caruso v. Miomir Kecmanovic

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Fiona Ferro v. Elina Svitolina [15]
2) Brandon Nakashima v. Matteo Berrettini [7]
3) Qiang Wang v. Coco Gauff [18]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Alexander Zverev [3] v. Daniel Altmaier
5) Ajla Tomljanovic v. Paula Badosa [8]

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Laslo Djere v. Denis Shapovalov [14]
2) Hubert Hurkacz [10] v. Egor Gerasimov

(όχι πριν τις 08:00)
3) Sofia Kenin [11] v. Madison Keys

(όχι πριν τις 10:00)
4) Feliciano Lopez v. John Millman

Kia Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Belinda Bencic [22] v. Kristina Mladenovic
2) Gael Monfils [17] v. Federico Coria
3) Cameron Norrie [12] v. Sebastian Korda

(όχι πριν τις 08:00)
4) Barbora Krejcikova [4] v. Andrea Petkovic

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Arianne Hartono [Q] v. Amanda Anisimova
2) Karen Khachanov [28] v. Denis Kudla

(όχι πριν τις 06:00)
3) Ons Jabeur [9] v. Nuria Parrizas Diaz

(όχι πριν τις 08:00)
4) Jaume Munar v. Aslan Karatsev [18]

Court 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Aleksandar Vukic v. Lloyd Harris [30]
2) Dayana Yastremska v. Madison Brengle

(όχι πριν τις 06:00)
3) Victoria Azarenka [24] v. Panna Udvardy

(όχι πριν τις 08:00)
4) Yannick Hanfmann [Q] v. Θανάσης Κοκκινάκης

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM