Συνδεθείτε μαζί μας

WTA

Tο πρόγραμμα της ημέρας στο Indian Wells

Η μεγάλη επιστροφή της Kim Clijsters στο Indian Wells μετά από 10 χρόνια

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται η σημερινή μέρα του Indian Wells, που περιλαμβάνει αναμετρήσεις για τον 1ο γύρο των μονών σε άνδρες και γυναίκες.

Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον συγκεντρώνεται στην επιστροφή της Kim Clijsters, που έχει ξεκινήσει από πέρσι τις διαδικασίες για να επιστρέψει στο tour, αλλά αντιμετώπισε πισωγυρίσματα και σίγουρα η εποχή της πανδημίας δεν τη βοήθησε. Η 38χρονη Βελγίδα, η οποία “κρέμασε” τη ρακέτα της το 2012 και επέστρεψε το 2020, αλλά μόνο για 3 τουρνουά, έδωσε τον πρώτο της αγώνα μετά από ένα χρόνο την προηγούμενη εβδομάδα στο Σικάγο και τα πήγε καλά, χάνοντας στα 3 σετ από τη Su-wei Hsieh.

Σήμερα, περίπου μια ώρα μετά τα μεσάνυκτα ώρα Ελλάδας, θα αντιμετωπίσει την Katerina Siniakova για τον 1ο γύρο του BNP Paribas Open στο Indian Wells, στο κεντρικό γήπεδο του Indian Wells Tennis Garden.

Θα προηγηθεί η αναμέτρηση του Sam Querrey με τον Daniel Altmaier, αλλά και αυτή του Tommy Paul με τον Feliciano Lopez. Στις 4 το πρωί της Παρασκευής, ο Frances Tiafoe θα αναμετρηθεί με τον Benoit Paire, ενώ στη συνέχεια η Alison Riske θα παίξει με την En-Shuo Liang.

Στo Stadium 2, η Caroline Garcia θα παίξει με την Kirsten Flipkens, ενώ η Marketa Vondrousova με τη Viktorija Golubic, στον αγώνα που θα βγάλει την πρώτη αντίπαλη της Μαρίας Σάκκαρη στο τουρνουά. Αργότερα ο Kei Nishikori θα αντιμετωπίσει τον Joao Sousa, ενώ στο ίδιο γήπεδο θα παίξουν και οι Amanda Anisimova και Alejandro Davidovich Fokina.

Οι αγώνες του Indian Wells μεταδίδονται στην COSMOTE TV

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (07/10):

Stadium 1 (έναρξη πρώτου αγώνα 21:00)
1) Daniel Altmaier v. Sam Querrey
2) Tommy Paul v. Feliciano Lopez

(όχι πριν τη 01:00)
3) Katerina Siniakova v. Kim Clijsters

(όχι πριν τις 04:00)
4) Benoit Paire v. Frances Tiafoe
5) En-Shuo Liang v. Alison Riske

Stadium 2 (έναρξη πρώτου αγώνα 21:00)
1) Caroline Garcia v. Kirsten Flipkens
2) Marketa Vondrousova v. Viktorija Golubic
3) Kei Nishikori v. Joao Sousa

(όχι πριν τις 04:00)
4) Amanda Anisimova v. Katrina Scott
5) Alejandro Davidovich Fokina v. Steve Johnson

Stadium 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 21:00)
1) Alexei Popyrin v. Miomir Kecmanovic
2) Mackenzie McDonald v. James Duckworth
3) Marcos Giron v. Botic van de Zandschulp

(όχι πριν τις 04:00)
4) Lauren Davis v. Nuria Parrizas Diaz
5) Claire Liu v. Anna Kalinskaya

Stadium 4 (έναρξη πρώτου αγώνα 21:00)
1) Elsa Jacquemot v. Dayana Yastremska
2) Anastasija Sevastova v. Polona Hercog
3) Donna Vekic v. Astra Sharma

(όχι πριν τις 04:00)
4) Salvatore Caruso v. Zachary Svajda
5) Vasek Pospisil v. JJ Wolf

Stadium 5 (έναρξη πρώτου αγώνα 21:00)
1) Philipp Kohlschreiber v. Taro Daniel
2) Thiago Monteiro v. Tennys Sandgren
3) Maxime Cressy v. Laslo Djere

(όχι πριν τις 04:00)
4) Renzo Olivo v. Roberto Carballes Baena

Stadium 6 (έναρξη πρώτου αγώνα 21:00)
1) Anna Karolina Schmiedlova v. Ana Konjuh
2) Martina Trevisan v. Marie Bouzkova
3) Saisai Zheng v. Magdalena Frech

(όχι πριν τις 04:00)
4) Mayar Sherif v. Danka Kovinic
5) Usue Maitane Arconada v. Ajla Tomljanovic

Stadium 7 (έναρξη πρώτου αγώνα 21:00)
1) Carlos Taberner v. Jaume Munar
2) Soonwoo Kwon v. Guido Pella

Stadium 8 (όχι πριν τις 04:00)
Nao Hibino v. Zarina Diyas

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το WTA