Συνδεθείτε μαζί μας

ΤΕΝΝΙΣ

Το πρόγραμμα της ημέρας στο Μαϊάμι

Πρεμιέρα για τον Στέφανο Τσιτσιπά και τον Feliciano Lopez στα διπλά

Πρεμιέρα για τον Στέφανο Τσιτσιπά και τον Feliciano Lopez στα διπλά, στη μάχη του 2ου γύρου Aryna Sabalenka, Naomi Osaka, Karolina Pliskova, Anett Kontaveit και Simona Halep.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς και ο Feliciano Lopez θα πραγματοποιήσουν την πρεμιέρα τους στο διπλό του Miami Open σήμερα, αντιμετωπίζοντας στον τελευταίο αγώνα του Court 7, γύρω στη μία ώρα Ελλάδας, τους Καζάκους Alexander Bublik και Andrey Golubev.

Για τον 1ο γύρο του διπλού θα παίξουν σήμερα και οι Θανάσης Κοκκινάκης και Νικ Κύργιος, που θα παίξουν γύρω στις 20:30 τους Santiago Golnzalez και Andres Molteni.

Στο κεντρικό γήπεδο του Hard Rock Stadium η δράση θα αρχίσει στις 18:00 το απόγευμα, με την αναμέτρηση του Sebastian Korda απέναντι στον Alejandro Davidovich Fokina. Στις 20:00 η Naomi Osaka θα αντιμετωπίσει την Angelique Kerber, ενώ στις 22:00 η Emma Raducanu θα παίξει με την Katerina Siniakova.

Μια ώρα μετά τα μεσάνυκτα, ο Andy Murray θα αντιμετωπίσει τον Federico Delbonis. Το πρόγραμμα της ημέρας θα κλείσει με την αναμέτρηση της Aryna Sabalenka, No.1 στο ταμπλό, απέναντι στην Irina-Camelia Begu.

Στο Grandstand θα αγωνιστούν οι Anett Kontaveit και Leylah Fernandez, ενώ σήμερα θα παίξουν ακόμα οι Ons Jabeur, Karolina Pliskova, Belinda Bencic, Elina Svitolina και Simona Halep.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (24/03):

Stadium:
18:00 Sebastian Korda v. Alejandro Davidovich Fokina Cosmote Sport 6HD
20:00 Naomi Osaka v. Angelique Kerber [13] NovaSports 6HD
22:00 Emma Raducanu [11] v. Katerina Siniakova NovaSports 6HD
01:00 Federico Delbonis v. Andy Murray Cosmote Sport 6HD
03:00 Aryna Sabalenka [1] v. Irina-Camelia Begu

Grandstand:
17:00 Leylah Fernandez [18] v. Karolina Muchova
19:00 Jenson Brooksby v. Federico Coria
21:00 Jo-Wilfried Tsonga v. Jordan Thompson
23:00 Tommy Paul v. Benjamin Bonzi
01:00 Anett Kontaveit [3] v. Ann Li

Butch Buchholz:
17:00 Danielle Collins [9] v. Anna Bondar
19:00 Magda Linette v. Ons Jabeur [8]
21:00 Lorenzo Musetti v. Alexei Popyrin
23:00 Marton Fucsovics v. Marcos Giron
01:00 Jack Sock [Q] v. Miomir Kecmanovic

Court 1:
17:00 Emilio Gomez [Q] v. Yoshihito Nishioka [Q]
19:00 Daniel Altmaier v. J.J. Wolf [Q]
21:00 Camila Giorgi [27] v. Lucia Bronzetti [LL]
23:00 Anna Kalinskaya [Q] v. Karolina Pliskova [6]
01:00 Belinda Bencic [22] v. Marta Kostyuk

Court 7:
17:00 Aljaz Bedene v. Ugo Humbert
19:00 Pedro Martinez v. Jan-Lennard Struff
21:00 Heather Watson v. Elina Svitolina [15]
23:00 Daria Saville v. Simona Halep [23]
01:00 Lopez/Tsisipas v. Bublik/Golubev Cosmote Sport 6HD

Court 5:
17:00 Lloyd Harris v. Facundo Bagnis
19:00 Hurkacz/Isner v. Krawietz/Mies
20:30 Kokkinakis/Kyrgios v. Gonzalez/Molteni
22:00 Sebastian Baez v. Kamil Majchrzak
00:00 Laslo Djere v. Arthur Rinderknech


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΤΕΝΝΙΣ