Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στο Australian Open

Ο Τσιτσιπάς θα παίξει γύρω στις 05:30 το πρωί, με τον 21χρονο Sebastian Baez

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς μπαίνει στη μάχη του 2ου γύρου νωρίς το πρωί της Πέμπτης, ενώ στο ματς της ημέρας, ο Daniil Medvedev θα αντιμετωπίσει τον Νικ Κύργιο. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της Πέμπτης στο Australian Open.

Επιστρέφει στα γήπεδα του Melbourne Park αύριο ο Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος θα αντιμετωπίσει στο τρίτο παιχνίδι της Margaret Court Arena, γύρω στις 05:30 με 06:00 το πρωί, τον 21χρονο Sebastian Baez.

Θα προηγηθούν δυο αναμετρήσεις για το γυναικείο ταμπλό, καθώς στις 02:00 θα παίξουν οι Anett Kontaveit με την Clara Tauson και θα ακολουθήσει η αναμέτρηση της Maddison Inglis με τη Hailey Baptiste.

Στη Rod Laver Arena, στις 02:00 η Garbine Muguruza θα αντιμετωπίσει την Alize Cornet και στη συνέχεια η Aryna Sabalenka θα παίξει με την Xinyu Wang. Στις 05:30 περίπου, ο Alex De Minaur θα αντιμετωπίσει τον Kamil Majchrzak.

Στις 10:00 το πρωί θα αρχίσει ο αγώνας της ημέρας, ανάμεσα στον Daniil Medvedev και τον Νικ Κύργιο, ενώ το πρόγραμμα της Rod Laver Arena θα κλείσει αργότερα η Simona Halep, που θα αντιμετωπίσει την Beatriz Haddad Maia.

Στη Margaret Court Arena μετά τον Τσιτσιπά θα παίξει η Emma Raducanu, ενάντια στην Danka Kovinic, ενώ το πρόγραμμα θα κλείσει ο Jannik Sinner, ο οποίος θα αντιμετωπίσει τον Steve Johnson.

Στην John Cain Arena θα αγωνιστούν οι Andy Murray, Iga Swiatek και Elena Rybakina, καθώς και ο Taylor Fritz, στην πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρησή του με τον Frances Tiafoe. Στα υπόλοιπα γήπεδα του Melbourne Park θα δούμε ακόμα τους Andrey Rublev, Diego Schwartzman, Roberto Bautista Agut, Grigor Dimitrov και Felix Auger-Aliassime.

Οι αγώνες του Australian Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport και το Eurosport Player.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (20/01):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Alize Cornet v. Garbine Muguruza [3]
2) Xinyu Wang v. Aryna Sabalenka [2]

(όχι πριν τις 05:30)
3) Kamil Majchrzak v. Alex De Minaur [32]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Nick Kyrgios v. Daniil Medvedev [2]
5) Simona Halep [14] v. Beatriz Haddad Maia

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Anett Kontaveit [6] v. Clara Tauson
2) Hailey Baptiste [Q] v. Maddison Inglis
3) Sebastian Baez v. Stefanos Tsitsipas [4]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Danka Kovinic v. Emma Raducanu [17]
5) Steve Johnson v. Jannik Sinner [11]

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Iga Swiatek [7] v. Rebecca Peterson
2) Frances Tiafoe v. Taylor Fritz [20]
3) Shuai Zhang v. Elena Rybakina [12]

(όχι πριν τις 08:30)
4) Andy Murray v. Taro Daniel [Q]

Kia Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Andrey Rublev [5] v. Ricardas Berankis
2) Samantha Stosur v. Anastasia Pavlyuchenkova [10]
3) Alejandro Davidovich Fokina v. Felix Auger-Aliassime [9]

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Ana Konjuh v. Danielle Collins [27]
2) Daniel Evans [24] v. Arthur Rinderknech
3) Roberto Bautista Agut [15] v. Phillipp Kohlschreiber

Court 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Diego Schwartzman [13] v. Christopher O’Connell
2) Magda Linette v. Daria Kasatkina [25]
3) Grigor Dimitrov [26] v. Benoit Paire

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Πέμπτης


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM