Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Το πρόγραμμα της Τετάρτης στο Australian Open

Η Σάκκαρη, θα παίξει αύριο, στη Margaret Court Arena, στις 10 το πρωί ώρα Ελλάδας

Η Σάκκαρη, η οποία έδωσε τον πρώτο της αγώνα στη Rod Laver Arena τη Δευτέρα, θα παίξει σε ακόμα ένα μεγάλο γήπεδο αύριο, στη Margaret Court Arena, και μάλιστα στο night session, στις 10 το πρωί ώρα Ελλάδας (19:00 Μελβούρνης). Θα αντιμετωπίσει την Κινέζα Qinwen Zheng, που είναι 19 χρονών και ξεκίνησε από τα προκριματικά την πορεία της, δείχνοντας αρκετά επικίνδυνη και άγνωστη στους περισσότερους.

Αύριο θα παίξει για τον 2ο γύρο και ο Rafael Nadal, στο τρίτο παιχνίδι της Rod Laver Arena, γύρω στις 5 με 6 το πρωί στην Ελλάδα, με αντίπαλο τον Yannick Hanfmann. Θα προηγηθούν δυο αναμετρήσεις για το γυναικείο ταμπλό (ξεκινώντας από τις 02:00), της Paula Badosa και της Ashleigh Barty.

Στις 10 το πρωί, η Naomi Osaka θα αντιμετωπίσει τη Madison Brengle, ενώ το πρόγραμμα στη Rod Laver Arena θα κλείσει η αναμέτρηση του Alexander Zverev, με τον γηπεδούχο John Millman.

Στη Margaret Court Arena, εκτός από τη Σάκκαρη θα δούμε ακόμα τις προσπάθειες των Gael Monfils, Denis Shapovalov, Elina Svitolina και Barbora Krejcikova, ενώ στην John Cain Arena θα παίξουν οι Matteo Berrettini και Hubert Hurkacz.

Οι αγώνες του Australian Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (19/01):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Martina Trevisan [Q] v. Paula Badosa [8]
2) Ashleigh Barty [1] v. Lucia Bronzetti [Q]
3) Yannick Hanfmann [Q] v. Rafael Nadal [6]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Madison Brengle v. Naomi Osaka [13]
5) Alexander Zverev [3] v. John Millman

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Harmony Tan v. Elina Svitolina [15]
2) Soonwoo Kwon v. Denis Shapovalov [14]
3) Barbora Krejcikova [4] v. Xiyu Wang

(όχι πριν τις 10:00)
4) Qinwen Zheng [Q] v. Maria Sakkari [5]
5) Gael Monfils [17] v. Alexander Bublik

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Tereza Martincova v. Camila Giorgi [30]
2) Madison Keys v. Jacqueline Cristian

(όχι πριν τις 05:30)
3) Stefan Kozlov v. Matteo Berrettini [7]
4) Hubert Hurkacz [10] v. Adrian Mannarino

Kia Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Victoria Azarenka [24] v. Jil Teichmann
2) Tallon Griekspoor v. Pablo Carreno Busta [19]
3) Belinda Bencic [22] v. Amanda Anisimova
4) Mackenzie McDonald v. Aslan Karatsev [18]

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Sara Sorribes Tormo [32] v. Marta Kostyuk
2) Bernarda Pera v. Jessica Pegula [21]
3) Carlos Alcaraz [31] v. Dusan Lajovic
4) Pedro Martinez v. Cristian Garin [16]

Court 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Oscar Otte v. Lorenzo Sonego [25]
2) Alison Riske v. Jelena Ostapenko [26]

(όχι πριν τις 06:30)
3) Bolt/McCabe v. Kokkinakis/Kyrgios
4) Radu Albot [Q] v. Aleksandar Vukic

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Τετάρτης


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM