Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Το πρόγραμμα της Τρίτης στο Australian Open

Πρεμιέρα για τον Τσιτσιπά το πρωί της Τρίτης

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα κλείσει αύριο τον πρόγραμμα της 2ης ημέρας του Australian Open στη Rod Laver Arena. Πρεμιέρα και για τους Daniil Medvedev, Andy Murray, Νικ Κύργιο, Andrey Rublev, Aryna Sabalenka, Simona Halep, Iga Swiatek και Garbine Muguruza. Αναλυτικά το πρόγραμμα.

Ο Τσιτσιπάς θα πραγματοποιήσει την πρεμιέρα του στο πρώτο Grand Slam της χρονιάς την Τρίτη, αντιμετωπίζοντας έναν παίκτη που γνωρίζει αρκετά καλά, τον Mikael Ymer, γύρω στις 11:30 με 12:00 ώρα Ελλάδας, στον τελευταίο αγώνα της Rod Laver Arena.

Το πρόγραμμα στη Rod Laver Arena θα ανοίξει στις 02:00 τα ξημερώματα, με την αναμέτρηση της Garbine Muguruza ενάντια στην Clara Burel, ενώ θα ακολουθήσει το παιχνίδι της Iga Swiatek με την Harriet Dart.

Στις 06:00 το πρωί περίπου, o Daniil Medvedev θα παίξει με τον Henri Laaksonen, ενώ στις 10:00 η Aryna Sabalenka θα αντιμετωπίσει την Storm Sanders.

Στη Margaret Court Arena θα κάνουν τις πρεμιέρες τους οι Andrey Rublev και Simona Halep, ενώ το πρόγραμμα του γηπέδου θα κλείσουν δυο πρωταθλήτριες του US Open, η Emma Raducanu και η Sloane Stephens.

Στην John Cain Arena ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Andy Murray με τον Nikoloz Basilashvili, ενώ στο ίδιο court αναμένεται να κάνει την πρεμιέρα του στο 2022 και ο Νικ Κύργιος, που θα αντιμετωπίσει τον Liam Broady.

Μερικοί ακόμα που θα βγουν στα γήπεδα του Melbourne Park την Τρίτη είναι οι Jannik Sinner, Casper Ruud, Petra Kvitova, Anett Kontaveit, Angelique Kerber, Felix Auger-Aliassime, Roberto Bautista Agut και Grigor Dimitrov.

Οι αγώνες του Australian Open μεταδίδονται από τις συχνότητες του Eurosport και στο Eurosport Player.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (18/01):

Rod Laver Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Clara Burel v. Garbine Muguruza [3]
2) Iga Swiatek [7] v. Harriet Dart [Q]
3) Henri Laaksonen v. Daniil Medvedev [2]

(όχι πριν τις 10:00)
4) Storm Sanders v. Aryna Sabalenka [2]
5) Mikael Ymer v. Stefanos Tsitsipas [4]

Margaret Court Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Daria Saville v. Rebecca Peterson
2) Andrey Rublev [5] v. Gianluca Mager
3) Simona Halep [14] v. Magdalena Frech

(όχι πριν τις 10:00)
4) Lorenzo Musetti v. Alex De Minaur [32]
5) Sloane Stephens v. Emma Raducanu [17]

John Cain Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Petra Kvitova [20] v. Sorana Cirstea
2) Anett Kontaveit [6] v. Katerina Siniakova

(όχι πριν τις 06:00)
3) Nikoloz Basilashvili [21] v. Andy Murray

(όχι πριν τις 10:00)
4) Liam Broady [Q] v. Nick Kyrgios

Kia Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Robin Anderson v. Sam Stosur
2) Joao Sousa v. Jannik Sinner [11]
3) Casper Ruud [8] v. Alex Molcan
4) Angelique Kerber [16] v. Kaia Kanepi

1573 Arena (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Diego Schwartzman [13] v. Filip Krajinovic
2) Maddison Inglis v. Leylah Fernandez [23]
3) Emil Ruusuvuori v. Felix Auger-Aliassime [9]
4) Caroline Dolehide [Q] v. Danielle Collins [27]

Court 3 (έναρξη πρώτου αγώνα 02:00)
1) Elise Mertens [19] v. Vera Zvonareva
2) Steve Johnson v. Jordan Thompson
3) Clara Tauson v. Astra Sharma
4) Alexei Popyrin v. Arthur Rinderknech

Ολόκληρο το πρόγραμμα της Τρίτης (18/01)


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM