Συνδεθείτε μαζί μας

ΤΕΝΝΙΣ

Το σημερινό πρόγραμμα στο Indian Wells

Στα διπλά θα αγωνιστούν οι Στέφανος Τσιτσιπάς, Θανάσης Κοκκινάκης και Νικ Κύργιος

Πρεμιέρα για τον Alexander Zverev, Andrey Rublev και τον Matteo Berrettini σήμερα στο Indian Wells, στη μάχη του 3ου γύρου θα μπουν Simona Halep, Iga Swiatek, ενώ στα διπλά θα αγωνιστούν οι Στέφανος Τσιτσιπάς, Θανάσης Κοκκινάκης και Νικ Κύργιος.

Όπως και κάθε μέρα, η δράση στα γήπεδα του Indian Wells Tennis Garden θα αρχίσει στις 21:00 ώρα Ελλάδας. Εκείνη την ώρα το πρόγραμμα στο κεντρικό court θα ανοίξει η Emma Raducanu, στη δύσκολη αποστολή της απέναντι στην Petra Martic. Θα ακολουθήσει η αναμέτρηση της Iga Swiatek, που θα έχει επίσης πολύ δύσκολη αποστολή, κόντρα στην Clara Tauson.

Περίπου μια ώρα μετά τα μεσάνυκτα, στην πρεμιέρα του στο τουρνουά, ο Matteo Berrettini θα αντιμετωπίσει για τον 2ο γύρο τον προερχόμενο από τα προκριματικά Holger Rune.

Στις 04:00 τα ξημερώματα της Δευτέρας, η Simona Halep θα αντιμετωπίσει την Coco Gauff, ενώ στις 06:00 το πρωί, ο Alexander Zverev θα παίξει με τον Tommy Paul, στην πρεμιέρα του στο Masters της Καλιφόρνιας.

Στο Stadium 2 ξεχωρίζει η αναμέτρηση του Andy Murray με τον Alexander Bublik που θα αρχίσει γύρω στις 23:00 ώρα Ελλάδας, καθώς και το διπλό του Θανάση Κοκκινάκη και του Νικ Κύργιου, που παραμένουν αήττητοι φέτος και θα αντιμετωπίσουν τους Isner και Jack Sock στις 04:00.

Στο Stadium 3 θα δώσει τον πρώτο του αγώνα ο Andrey Rublev, που θα αντιμετωπίσει στις 21:00 τον Dominik Koepfer, ενώ στο Stadium 6 οι Στέφανος Τσιτσιπάς και Feliciano Lopez θα αντιμετωπίσουν τους Tim Puetz και Michael Venus, για μια θέση στα προημιτελικά του διπλού, περίπου στις 03:00 τα ξημερώματα.

Οι αγώνες του Indian Wells μεταδίδονται από το Cosmote Sport 6HD (άνδρες) και το NovaSports 6HD (γυναίκες)

Το πρόγραμμα της Κυριακής (13/03):

Stadium 1:
21:00 Emma Raducanu [11] v. Petra Martic
23:00 Iga Swiatek [3] v. Clara Tauson [29]
01:00 Matteo Berrettini [6] v. Holger Rune [Q]
04:00 Simona Halep [24] v. Coco Gauff [16]
06:00 Tommy Paul v. Alexander Zverev [3]

Stadium 2:
21:00 Sam Querrey v. John Isner [23]
23:00 Alexander Bublik [31] v. Andy Murray
01:00 Madison Keys [25] v. Alison Riske
04:00 Isner/Sock v. Kokkinakis/Kyrgios
06:00 Daria Kasatkina [23] v. Angelique Kerber [15]

Stadium 3:
21:00 Andrey Rublev [7] v. Dominik Koepfer
23:00 Kamil Majchrzak v. Taylor Fritz [20]
03:00 Brandon Nakashima v. Frances Tiafoe [28]

Stadium 4:
21:00 Aslan Karatsev [22] v. Steve Johnson
23:00 Botic Van De Zandschulp v. Felix Auger-Aliassime [9]
01:00 Harriet Dart [Q] v. Kaia Kanepi
03:00 Jordan Thompson v. Grigor Dimitrov [33]

Stadium 5:
21:00 Marin Cilic [24] v. Miomir Kecmanovic
23:00 Diego Schwartzman [14] v. Emil Ruusuvuori
01:00 Alex De Minaur [29] v. John Millman [LL]
03:00 Pablo Carreno Busta [16] v. Jaume Munar [Q]

Stadium 6:
21:00 Liudmila Samsonova [28] v. Danka Kovinic
23:00 Oscar Otte v. Hubert Hurkacz [11]
01:00 Anna Kalinskaya [LL] v. Sorana Cirstea [26]
03:00 Lopez/Tsitsipas v. Puetz/Venus [6]


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το ΤΕΝΝΙΣ