Συνδεθείτε μαζί μας

GRAND SLAM

Το σημερινό πρόγραμμα στο Wimbledon

Η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει τη Viktorija Tomova

Η Μαρία Σάκκαρη θα κλείσει το πρόγραμμα του No.1 Court, στην αναμέτρησή της με τη Viktorija Tomova για τον 2ο γύρο του Wimbledon.

Η δράση στο Νο.1 Court θα αρχίσει στις 15:00 το μεσημέρι ώρα Ελλάδας, με τον αγώνα της Anett Kontaveit με τη Jule Niemeier. Θα ακολουθήσει η συνέχεια του αγώνα της Karolina Pliskova με την Tereza Martincova, ενώ το πρόγραμμα θα συνεχιστεί με το παιχνίδι του Cameron Norrie με τον Jaume Munar. Στη συνέχεια, γύρω στις 19:00 με 20:00 στην Ελλάδα, θα αρχίσει το ματς της Σάκκαρη.

Στο Centre Court το πρόγραμμα θα αρχίσει στις 15:30, με τον αγώνα του μεγάλου φαβορί, Novak Djokovic, με τον Θανάση Κοκκινάκη. Θα ακολουθήσει η αναμέτρηση της Emma Raducanu με την Caroline Garcia, ενώ το πρόγραμμα θα κλείσει ο Andy Murray, που θα αντιμετωπίσει τον John Isner.

Στα υπόλοιπα γήπεδα θα αγωνιστούν μεταξύ άλλων οι Carlos Alcaraz, Casper Ruud, Jannik Sinner και Ons Jabeur, ενώ την πρεμιέρα τους στο διπλό θα κάνουν οι Νικ Κύργιος και Κοκκινάκης.

Οι αγώνες του Wimbledon μεταδίδονται στις συχνότητες του Novasports.

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (29/06):

Centre Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:30)
1) Novak Djokovic [1] v. Thanasi Kokkinakis
2) Carolina Garcia v. Emma Raducanu [10]
3) Andy Murray v. John Isner [20]

No.1 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 15:00)
1) Jule Niemeier v. Anett Kontaveit [2]
2) Karolina Pliskova [6] v. Tereza Martincova 7-6 (1), 5-5
3) Cameron Norrie [9] v. Jaume Munar
4) Maria Sakkari [5] v. Viktorija Tomova

No.2 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Casper Ruud [3] v. Ugo Humbert
2) Greet Minnen v. Garbine Muguruza 6-4
3) Angelique Kerber [15] v. Magda Linette
4) Tallon Griekspoor v. Carlos Alcaraz [5]
5) Qiang Wang v. Heather Watson

No.3 Court (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Ryan Peniston v. Steve Johnson
2) Yanina Wickmayer v. Jelena Ostapenko [12]
3) Jannik Sinner [10] v. Mikael Ymer
4) Katarzyna Kawa v. Ons Jabeur [3]

Court 12 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Anhelina Kalinina [29] v. Lesia Tsurenko
2) Rebeka Masarova v. Harriet Dart
3) Tommy Paul [30] v. Adrian Mannarino
4) Panna Udvardy v. Elise Mertens [24]
5) Tim Van Rijthoven v. Reilly Opelka [15]

Court 18 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Frances Tiafoe [23] v. Maximilian Marterer
2) Tatjana Maria v. Sorana Cirstea [26]
3) Maja Chwalisnka v. Alison Riske [28]

Court 14 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) David Goffin v. Sebastian Baez [31]
2) Alexander Bulik v. Dusan Lajovic
3) Diane Parry v. Mai Hontama

Court 15 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Alejandro Tabilo v. Miomir Kecmanovic [25]
2) Marie Bouzkova v. Ann Li
3) Elisabetta Cocciaretto v. Irina-Camelia Begu

Court 16 (έναρξη πρώτου αγώνα 14:30)
1) Oscar Otte [32] v. Christian Harrison
2) Nikoloz Basilashvili [22] v. Quentin Halys

Court 17 (έναρξη πρώτου αγώνα 13:00)
1) Shuai Zhang [33] v. Marta Kostyuk
2) Donna Vekic v. Jessica Pegula [8]
3) Jiri Vesely v. Alejandro Davidovich Fokina
4) Dalma Galfi v. Kaja Juvan
5) Bedene/Kwon v. Kokkinakis/Kyrgios [10]


ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Περισσότερα για το GRAND SLAM