Τρίτη σερί νίκη για την Κολωνία, υπέταξε στην έδρα της τη Βόλφσμπουργκ η Μπόχουμ!

Η Κολωνία πέρασε από την έδρα της Χέρτα με 1-3, ενώ η Μπόχουμ νίκησε 1-0 την Βόλφσμπουργκ.

Τα «κριάρια» επικράτησαν 3-1 στο Βερολίνο στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Bundesliga, φτάνοντας τις τρεις διαδοχικές νίκες, καθώς είχαν προηγηθεί αυτές επί Βόλφσμπουργκ και Στουτγκάρδη.

Ο Μοντέστ άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με κεφαλιά από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, ενώ πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Ντούντα με συρτό σουτ από το ημικύκλιο έφερε ακόμα πιο κοντά στη νίκη του φιλοξενούμενους. Ο Νταρίντα με κεφαλιά σε στατική φάση έβαλε ξανά στο κόλπο τους γηπεδούχους.

Το ενδιαφέρον διατηρήθηκε ζωντανό μέχρι τις καθυστερήσεις, όταν ο Τίλμαν κέρδισε την μπάλα στην κόντρα και εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Σημαντική νίκη για την Μπόχουμ, η οποία «καθάρισε» 1-0 τη Βόλφσμπουργκ, με τον Πάντοβιτς να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 65ο λεπτό.