ΟΦΗ

Βαριά ήττα γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ

Την εντός έδρας ήττα με 0-5 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρομήτου.

Την ήττα με σκορ 0-5 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ατρόμητου Αθηνών, σε αναμέτρηση που έγινε το πρωί του Σαββάτου (12/2) στο γήπεδο της Ελιάς, για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, με τον Μπέη να γίνεται κάτοχος της μπάλας, έπειτα από απόκρουση του Μαθιουδάκη και να την στέλνει στα δίχτυα της εστίας της ομάδας μας. Στο 14’ ο Λέντζας με πλασέ εντός περιοχής διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, ενώ στο 32’ ο ίδιος με σουτ σε κενή εστία έκανε το 0-3, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 52’ ο Πιζανιάς έκανε το 0-4 για τους Περιστεριώτες, με τον Μπαλάφα στο 65’ να ευστοχεί σε τετ α τετ από πλάγια θέση, για το τελικό 0-5.

Η ομάδα του ΟΦΗ δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς όμως να μετατρέψει σε γκολ κάποια από αυτές.