Ήττα και στη Γρανάδα η Ατλέτικο

Η Γρανάδα ανέτρεψε το σκορ, πήρε τη νίκη και έβγαλε εκτός κυνηγιού του τίτλου, την ίδια την πρωταθλήτρια.

Οι πρωταθλητές Ισπανίας μένουν πλέον και οριστικά εκτός της κούρσας του τίτλου, με τη Γρανάδα να υπογράφει την τέταρτη συνεχόμενη ήττα των «ροχιμπλάνκος» στο πρωτάθλημα.

Ο Τσόλο Σιμεόνε είδε τον Ζοάο Φίλιξ να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του μόλις στα 98 δευτερόλεπτα, τελειώνοντας όμορφα μια δική του ατομική προσπάθεια.

Μόλις 15 λεπτά αργότερα, ο Ματσίς ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, με ένα δυνατό, μακρινό σουτ, που νίκησε τον Γιαν Όμπλακ.

Στο 61ο λεπτό, ο Χόρχε Μολίνα ολοκλήρωσε την ανατροπή με κοντινή προβολή, κι από εκείνο το σημείο, η Ατλέτικο ξεκίνησε την πίεση.

Η Γρανάδα κατάφερε να κρατήσει το 2-1 μέχρι τέλους όμως, βγάζοντας τους Μαδριλένους από το κυνήγι του τίτλου.