ΠΟΛΟ

Έχασε την ευκαιρία για το πρώτο θετικό αποτέλεσμα ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Ήττα με σκορ 10-9 από το Παλαιό Φάληρο

Την ευκαιρία να πανηγυρίσει το πρώτο θετικό αποτέλεσμα απώλεσε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 10-9 από το Παλαιό Φάληρο.

Ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ισοφάρισε το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά και είχε την ευκαιρία να σκοράρει το νικητήριο γκολ, ωστόσο αυτό τελικά ήρθε από τον Κουκουνά για την ομάδα του Παλαιού Φαλήρου στα 38 δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε. Οπως αποδείχτηκε, η απουσία του Βραζιλιάνου Ντα Σίλβα ήταν πολύ σημαντική για την ομάδα του Μάνθου Βουλγαράκη, καθώς ο ΝΟΧ υστέρησε ουσιαστικά στη θέση του φουνταριστού. Επίσης, σημαντικό ρόλο έπαιξε η απειρία των νεαρών παικτών της ομάδας των Χανίων.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό καθ’ όλη τη διάρκεια του, με τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES να παίρνει το προβάδισμα με 4-3 στην πρώτη περίοδο ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο με σκορ 5-5. Στο τρίτο οκτάλεπτο το Παλαιό Φάληρο μπήκε σε θέση οδηγού στο σκορ, καταφέρνοντας εν τέλει να φτάσει στη νίκη, υποχρεώνοντας έτσι τον Ναυτικό Ομιλο στη δεύτερη διαδοχική του ήττα στο πρωτάθλημα.

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES-Παλαιό Φάληρο 9-10

Διαιτητές: Μοίραλης – Πολυχρονόπουλος

Οκτάλεπτα: 4-3, 1-2, 1-2, 3-3

ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Μάνθος Βουλγαράκης): Λεβεντάκης, Σπάχιτς, Πολύζος, Μητράκης, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης, Νικολαΐδης 1, Χαριτάκης 3, Γράσσος, Σολεϊμάνιπακ 2, Παππάς, Μαζοκοπάκης 1, Κουτρουλάκης, Τζανακάκης, Μαραγκουδάκης.

Παλαιό Φάληρο (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Γαλανίδης, Κόκκινος, Θαλασσινός, Κόχειλας 1, Κουρλιάφτης 1, Τοθ 4, Παπαδόπουλος1, Ραντούλοβιτς, Μαυράκης, Λιαπάκης 1, Κουκουνάς 1, Καλής 1, Παρτσόγλου, Παγουλάτος, Αποστολάκος