Έπεσε στο μπλόκο της Χάιντενχαϊμ η Στουτγκάρδη!

Η ομάδα του Σεμπάστιαν Χένες γνώρισε ήττα σοκ από τους νεοφώτιστους (2-0)

Σοκ στο Χάιντενχαϊμ για τη Στουτγκάρδη! Η εντυπωσιακή ομάδα του Σεμπάστιαν Χένες, έπεσε στο «μπλόκο» των νεοφώτιστων και μετά το εις βάρος της 2-0, έχασε έδαφος στη βαθμολογία της Bundesliga μετά από 10 αγωνιστικές στη Bundesliga .

Χαμένο πέναλτι για τη Στουτγκάρδη στο 57′ με τον Σιλάς να στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Αυτή ήταν η 3η ήττα της σε 10 ματς, με τη Χάιντενχαϊμ από την άλλη να πετυχαίνει την 3η της νίκη και να ανεβαίνει στους 10 βαθμούς. Ο Σέπνερ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 70′, με τον Κλάιντιστ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Ματσάρα στο Βόλφσμπουργκ με τους «λύκους» να μένουν στο 2-2 με τη Βέρντερ Βρέμης. Ο Ντουσχ στπ 7′ πάγωσε τους γηπεδούχους με τον Τσέρνι μισή ώρα αργότερα να ισοφαρίζει στο 1-1 του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Παρέδες γύρισε το ματς για τη Βόλφσμπουργκ στο 59′, με τον Μπορέ στο 65′ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.