SUPERLEAGUE 1

Έσωσε το βαθμό και έμεινε αήττητος ο ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι!

Ο Μορέιρα με γκολ στο 88΄ έδωσε βαθμό στον ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στον Ατρόμητο (1-1).

Σε ένα παιχνίδι όπου οι Περιστεριώτες ήλεγξαν πλήρως τον ρυθμό και έφτιαξαν πολλές και κλασικές ευκαιρίες για να «καθαρίσουν» το ματς, τα έκαναν… μαντάρα στο τέλος, με τον μαχητικό ΠΑΣ Γιάννινα να ισοφαρίζει στο 88ο λεπτό για το 1-1 το γκολ του Κλωναρίδη από το πρώτο ημίχρονο (6′).

Στην πιο καλή και γεμάτη εμφάνιση της σεζόν, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να πάρουν το πολυπόθητο τρίποντο πληρώνοντας ξανά τα μεγάλα και σοβαρά αμυντικά κενά. Έτσι, παρά την βελτίωση που έδειξαν με το 3-4-3 που επέλεξε ο Παράσχος, έμειναν για πέμπτη αγωνιστική χωρίς νίκη. Από την άλλη, οι Γιαννιώτες παρέμειναν αήττητοι με ρεκόρ 2-3-0!