ΟΦΗ

Ισοπαλία 1-1 ανάμεσα στην Κ17 του ΟΦΗ με τον Απόλλωνα

Με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο αγωνίστηκε η Κ17 του ΟΦΗ.

Αγωνιζόμενη με αριθμητικό μειονέκτημα για όλο το β’ ημίχρονο, η Κ17 του ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης, σε αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Ατσαλένιου, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K17.

Η ομάδα του ΟΦΗ είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 13’, με το σουτ του Κλάδου να περνά εκτός της αντίπαλης εστίας. Στο 26’ ο Ζακόπουλος είχε απάντηση στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζαχαριουδάκη, ο οποίος τέσσερα λεπτά αργότερα με κεφαλιά, νίκησε τον γκολκίπερ του Απόλλωνα για το 1-0, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κλάδου.

Στο 45’ ο Ρολάκης αντίκρυσε κόκκινη κάρτα, με την μπάλα να κοντράρει στο χέρι του πάνω στην γραμμή τέρματος, ενώ παράλληλα δόθηκε πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μανέτας.

Παρά το γεγονός ότι έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές, ο ΟΦΗ δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες στο β’ ημίχρονο. Στο 75’ ο Κλάδος έκανε το σουτ, το οποίο εξουδετέρωσε ο Ζακόπουλος, στο 80’ ο Νοικοκυράκης σούταρε, με την μπάλα να περνά ελάχιστα εκτός της αντίπαλης εστίας, ενώ στο 85’ ο τερματοφύλακας της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» είπε «όχι» και στο σουτ του Μάρα.

Κ17 ΟΦΗ: Κότσι, Νοικοκυράκης, Σαντοριναίος (85’ Κοζανίδης), Σαλούστρος, Ρολάκης, Κουτσουπιάς (75’ Πατηράκης), Ζαχαριουδάκης, Τζεβαμπινάς (46’ Βιδιαδάκης), Τακάκης (60’ Μακράκης), Αδαμάκης (60’ Μάρα), Κλάδος.