ΟΦΗ

Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ από την ΑΕΚ

Την εκτός έδρα ήττα με 3-1 γνώρισε η Κ15 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη της ΑΕΚ.

Η Κ15 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 3-1 από την αντίστοιχη της ΑΕΚ, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K15.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10’ με την κεφαλιά του Ψυρόπουλου, μετά από εκτέλεση κόρνερ, να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Κουκουριτάκη.

Ο ΟΦΗ απείλησε στο 12’ με την κεφαλιά του Κωνσταντακόπουλου να περνά εκτός της αντίπαλης εστίας, αλλά και στο 15’ με τον Πατραμάνη να αστοχεί σε τετ α τετ με τον Παπαβασιλείου.

Δυο λεπτά μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Πατραμάνης με πλασέ εντός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα μας, έπειτα από «κλέψιμο» του Τσελεγγίδη.

Στο 46’ ο Κολοκοτρώνης με ωραία ατομική ενέργεια νίκησε τον Κουκουριτάκη για το 2-1, δίνοντας ξανά προβάδισμα στην ΑΕΚ, ενώ στο 62’ ο Σαρρής με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, έκανε το 3-1.

Στο 72ο λεπτό η ομάδα του ΟΦΗ έχασε σημαντική ευκαιρία, με τον Λυγεράκη να κάνει το σουτ και την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω από την εστία των «κιτρινόμαυρων».

Κ15 ΟΦΗ: Κουκουριτάκης, Λαγουδάκης, Καινουργιάκης (60’ Μιχαλάκης), Κωνσταντακόπουλος, Νινηράκης, Παντερής, Καστελλιανάκης (60’ Λυγεράκης), Ντάγια, Πατραμάνης (70’ Ντρειάι), Χνάρης (55’ Ντρέκα), Τσελεγγίδης (70’ Κοζυράκης).