ΕΛΛΑΔΑ-ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της Super League 2 μεταξύ Χανίων και Ιωνικού

Έχασαν ευκαιρία τα Χανιά, έμεινε πίσω ο Ιωνικός

Το ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Super League 2 έληξε 1-1, με αποτέλεσμα να βγουν… χαμένες και οι δύο ομάδες στη μάχη για την κορυφή. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 20ο λεπτό με αυτογκόλ του Ζάχαβι, ενώ τέσσερα λεπτά μετά άγγιξαν το 2-0, με τον Λεμονή να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 30ο λεπτό με γκολ του Γκίνη.

Με αυτό το αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι να μείνουν στη 2η θέση και να μην καταφέρουν να προσπεράσουν την Athens Kallithea, η οποία ήρθε 1-1 με την Παναχαϊκή, ενώ οι Νικαιώτες είναι στο -5 από την κορυφή.

Πήρε ανάσα το Αιγάλεω, το οποίο επικράτησε 1-0 του Τηλυκράτη στο ντεμπούτο του Νίκου Παντέλη στο πάγκο του. Το γκολ, το οποίο χάρισε τους τρεις βαθμούς της νίκης, πέτυχε ο Ραμίρες με σουτ στο 46ο λεπτό, ενώ ο Βάρκας είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους στο 56ο λεπτό.